Agresywny delfin pogryzł turystów. Zwierzę mogło dokonać sześciu podobnych ataków

17.08.2022 14:12
Agresywny delfin pogryzł turystów. Zwierzę mogło dokonać sześciu podobnych ataków Fot. Shutterstock

Do nietypowych ataków doszło w pobliżu plaży w mieście Fukui na zachodnim wybrzeżu Japonii. Agresywny delfin gryzie wypoczywających tam turystów.

Delfin pogryzł dwie osoby pływające w pobliżu plaży w mieście Fukui na zachodnim wybrzeżu Japonii. Władze podejrzewają, że agresywny ssak jest odpowiedzialny za co najmniej sześć podobnych ataków.

Agresywny delfin pogryzł turystów

Lokalne media informują, że jedną z ofiar jest mężczyzna, którego delfin pogryzł w obie ręce. Zwierzę zaatakowało również innego mężczyznę, gryząc go dotkliwie w palce lewej ręki.

Polecamy

Słyszałem o delfinie w wiadomościach i miałem zamiar wyjść z wody, gdyby tylko się pojawił. Jednak w momencie, gdy go zobaczyłem, był tuż obok mnie

- twierdzi ofiara.

Ofiara ataku trafiła do szpitala. Japońscy urzędnicy uważają, że ten sam delfin jest odpowiedzialny za co najmniej sześć powiązanych ze sobą ataków, które miały miejsce tego lata.

Plażowicze w prefekturze Fukui są ostrzegani przez władze, by trzymać się z daleka od delfinów. Podejrzewa się, że jedno z tych zwierząt odpowiada za serię ataków na kąpiących się w morzu ludzi

- informuje "Guardian".

Oba incydenty miały miejsce na plaży Koshino, w pobliżu miasta Fukui. Według lokalnych mediów delfiny w tej okolicy przyzwyczaiły się do interakcji z człowiekiem i są często widziane nawet w niezwykle płytkich częściach plaży - w tym w wodzie sięgającej do kolan.

Na całym świecie ataki delfinów są rzadkie, ale nie niespotykane.

Lokalne władze nakazały zainstalowanie nadajników ultradźwiękowych wzdłuż plaży w nadziei, że dźwięki o wysokiej częstotliwości odstraszą delfiny z tego obszaru. Plażowicze zostali również ostrzeżeni o niebezpieczeństwie i zostali poinstruowani, by unikać delfinów w wodzie. W chwili obecnej nie wiadomo, jaki gatunek delfina brał udział w ataku.

Źródło: "Guardian"

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.