Agresywny ksiądz przepędził wolontariuszkę WOŚP spod kościoła. Parafia przeprasza i ostrzega [WIDEO]

01.02.2021 16:26
Wolontariusz WOŚP Fot. MAREK DYBAS/REPORTER

Do przykrej sytuacji doszło w Krakowie, gdzie jeden z księży przegonił z okolic kościoła wolontariuszkę WOŚP. Parafia w interesujący sposób przeprosiła za sytuację.

W dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można mieć wrażenie, że cała Polska, a nawet świat gra razem z Jurkiem Owsiakiem. Akcja charytatywna jest wspierana przez liczne media, polityków, artystów, a rekordy bite przez Fundację udowadniają, że zdecydowana większość mieszkańców naszego kraju jest przyjaźnie nastawiona do tej wyjątkowej inicjatywy. Niestety, jak to zwykle bywa, kij ma zawsze dwa końce.

Agresywny ksiądz przeganiał spod kościoła wolontariuszkę WOŚP

Istnieją także zagorzali przeciwnicy Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry. Jak widać, należy do nich ksiądz z parafii pod wezwaniem św. Szczepana w Krakowie, który zareagował niezwykle agresywnie na jedną z wolontariuszek WOŚP, która zbierała datki w pobliżu kościoła.

Polecamy

Kobieta co prawda nie weszła na teren świątyni, jednak spotkała się z agresją, krzykiem i grożeniem rękami. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać ten nieprzyjemny incydent.

To jest diabelska organizacja.

Jak słyszymy na nagraniu, duchowny nazywa WOŚP "diabelską organizacją". Kiedy dziewczyna próbuje z nim rozmawiać krzyczy "Won, stąd!", tupie i wymachuje rękami. Chwilę później dodaje z niewiadomych przyczyn, że w TVN-ie zasiada sam Antychryst.

Wideo bardzo szybko obiegło sieć i zmusiło parafię do odniesienia się do sytuacji. Ksiądz proboszcz wraz z duszpasterzami z kościoła św. Szczepana opublikował na stronie oficjalne przeprosiny.

Składamy wyrazy ubolewania i przepraszamy Wolontariuszkę i Wszystkich, których te słowa i zachowanie kapłana obraziły, a które nie powinny nigdy mieć miejsca.

Jednak poza przeprosinami w ogłoszeniach parafialnych możemy przeczytać również jednoznaczny komunikat przestrzegający przed WOŚP i Strajkiem Kobiet.

http://www.swszczepan.org/ Fot. http://www.swszczepan.org/

Zupełnie inną postawę reprezentuje jeden z duchownych z polskokatolickiej parafii z Elbląga. Ksiądz Kazimierz Klaban otwarcie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy od lat. Jak co roku przekazał Jurkowi Owsiakowi wszystkie pieniądze zebrane w dniu Finału na tacę oraz zorganizował specjalną licytację.

Jurek zawsze staje na wysokości zadania.

Ksiądz Kazimierz Klaban o Jurku Owsiaku

Jak deklaruje ksiądz Klaban w rozmowie z "Dziennikiem Elbląskim":

Niejednokrotnie korzystałem ze sprzętu, który funduje WOŚP (…) Jurek wspierał także walkę z COVID-19. Niezależnie więc na co pójdą zebrane dziś pieniądze, uważam, że warto je dać.

W tym roku parafia Dobrego Pasterza księdza Klabana zorganizowała aukcję aparatu cyfrowego przekazanego przez parę. Był to sprzęt, którym zrobili sobie pierwsze wspólne zdjęcie.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.