Aktor Patryka Vegi zatrzymany przez CBŚP. Ma mieć powiązania z handlarzami narkotyków i gangiem pseudokibiców

12.02.2021 08:54
Patryk Vega Fot. TRICOLORS/East News

Scenarzysta i aktor Patryka Vegi, Gzegorz B. został zatrzymany na Podkarpaciu przez CBŚP. Mężczyzna ma być zamieszany w handel narkotykami i działania gangu pseudokibiców.

W połowie lutego 2021 roku na Podkarpaciu doszło do akcji Centralnego Biura Śledczego Policji. W wyniku działań jednostki udało się doprowadzić do zatrzymania osób związanych ze śląskimi pseudokibicami grupy Psychofans. Wśród aresztowanych znalazła się Grzegorz B., który był scenarzystą i aktorem Patryka Vegi.

Podkarpacie: współpracownik Patryka Vegi zatrzymany przez CBŚP

Patryk Vega słynie ze swoich filmów, w których pokazuje różnego rodzaju nieczyste zagrania najbardziej nośnych grup społecznych w Polsce - lekarzy, polityków, policjantów i gangsterów. Ta historia nie jest jednak kolejnym scenariuszem produkcji kontrowersyjnego reżysera. 

Polecamy

Jak podaje RMF FM, akcja CBŚP doprowadziła do zatrzymania Grzegorza B. - mężczyzny, który był scenarzystą Vegi, a także zagrał w jednej z ról w jego filmie pod tytułem "Bad Boy". Tę informację potwierdził również katowicki oddział "Gazety Wyborczej". Współpracownik reżysera nie jest jedyną osobą aresztowaną w wyniku działań służby śledczej. Oprócz B. zatrzymano również dwóch innych mężczyzn, którzy są członkami gangu pseudokibiców o nazwie Psychofans.

Polecamy

Grupa jest zamieszana w różnego rodzaju przestępstwa - od oszustw po pobicia. To jednak niejedyne zarzuty, które usłyszy B. Według informacji podanych przez RMF FM, współpracownik Vegi zostanie oskarżony o handel narkotykami, które sprzedawał wśród członków grupy pseudokibiców. Odpowie też za powoływanie się na wpływy w podkarpackiej Służbie Więziennej. Prokuratura domaga się również, by oskarżony poniósł konsekwencje wręczenia łapówki za prawo jazdy.

Polecamy

Psychofans - kim są pseudokibice aresztowani przez CBŚP?

Gang Psychofans działał od 2014 do 2017 roku na terenie Śląska i Małopolski. Był powiązany z pseudokibicami jednego ze śląskich klubów piłkarskich. Jego członkowie brali udział w różnego rodzaju przestępstwach takich jak pobicia, rozboje, oszustwa, porwania dla okupu, czy wszelkiego rodzaju czynów zabronionych związanych z narkotykami. Ostatnia akcja CBŚP to nie pierwszy raz, kiedy udało się aresztować członków gangu. Według informacji podanych przez rmf24.pl śląski wydział Prokuratury Krajowej oskarżył już 108 gangsterów z grupy Psychofans, a na postępowanie czeka kolejnych 57 podejrzanych.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.