Aktor podkładający głos królikowi Bugsowi nie żyje

Robert Skowronski
05.02.2016 10:16
Aktor podkładający głos królikowi Bugsowi nie żyje Fot. kadr z wideo

Twarz aktora nie pojawiała się na ekranie zbyt często. Dużo częściej mogliśmy usłyszeć głos Joe Alaskeya. To właśnie on przemawiał przez takich bohaterów kreskówek, jak królik Bugs czy kaczor Duffy.

Aktor odszedł w wieku 63 lat z powodu nowotworu. Joe Alaskey podkładał głos pod wiele postaci z uniwersum Looney Tunes, m.in. Tweety'ego, kota Sylvestra, Droopy'ego, Marsjanina Marvina i wiele innych. Można go było również usłyszeć w filmach „Kacper” czy też „Forrest Gump”, jako Richarda Nixona.

Alaskey zaczynał swoją karierę w Nowym Jorku jako artysta standuper. Następnym krokiem było prowadzenie porannej audycji w bostońskim radiu. W późnych latach 80. został w końcu zauważony przez studio Warner Bros. Zastąpił zmarłego w 1989 roku Mela Blanca, który wcześniej dubbingował bohaterów kreskówek.

Posłuchajcie kilku najsłynniejszych głosów animowanych postaci wytwarzanych na żywo przez Alaskeya:

Aktor w jednym z wywiadów wyznał, że utrzymuje elastyczność swojej krtani poprzez codzienne śpiewanie. Udało mu się uzyskać w 2004 roku nagrodę Emmy za pracę przy serialu „Kaczor Dodgers”. Zdarzało mu się również pisać - wydał swoje wspomnienia, a także horror „Frater Dementis” oraz opowiadania „Queasy Street: Volume One - Eleven Tales of Fantasy”.

Łączymy się w bólu z najbliższymi aktora.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.