Aktor z "Gry o tron" potwierdził, że George R.R. Martin skończył pracę nad dwiema ostatnimi częściami "Pieśni lodu i ognia"

Sergiusz Kurczuk
13.05.2019 14:51
Aktor z "Gry o tron" potwierdził, że George R.R. Martin skończył pracę nad dwiema ostatnimi częściami "Pieśni lodu i ognia" Fot. Invision/Invision/East News

Według słów aktora wcielającego się w Barristana Selmy'ego George R.R. Martin ukończył już pracę nad "Wichrami zimy" i "Snem o wiośnie". Kiedy premiera książek?

Obecnie fani "Gry o tron" oczekują w napięciu na ostatni odcinek serialu na podstawie prozy George'a R.R. Martina. Aby poznać zakończenie sagi, czytelnicy muszą czerpać wiedzę z hitu HBO lub czekać na premierę dwóch ostaniach powieści wchodzących w cykl "Pieśni lodu i ognia". Jeśli wybiorą tę drugą opcję, wcale nie będą musieli spędzić na oczekiwaniu długich chwil. Przynajmniej według Iana McElhinneya, który wcielał się w Barristana Selmy'ego.

Przeczytaj także

"Gra o tron" - czy George R.R. Martin skończył pracę nad dwiema ostatnimi częściami sagi?

Jak podaje serwis Gamespot, McElhinney zdradził rewelację podczas panelu dyskusyjnego na Epic Con w Petersburgu. Rosyjski konwent odbył się w kwietniu 2019 roku i o wyznaniu aktora poinformowano za pośrednictwem Reddita, kilka tygodni po zakończeniu imprezy. W pewnym momencie jeden z fanów książek zadał pytanie dotyczące statusu "Wichrów zimy" i "Snu o wiośnie". Według czytelnika Martin skończył obie książki i tylko czeka z premierą na zakończenie serialu HBO.

Aktor postanowił odnieść się do tych podejrzeń.

Nie wiem, czy wiesz o tej sprawie więcej niż ja, ale z tego, co mi powiedziano, to George już skończył pisać szóstą i siódmą część. I o lie dobrze mi wiadomo, jest tylko siedem części. Zawarł jednak umowę z Daviem [Benioffem] i Danem [Weissem], showrunnerami serialu, że nie opublikuje ostatnich dwóch książek, dopóki serial się nie zakończy. Więc wszystko poszło dobrze. Za kolejny miesiąc lub dwa otrzymamy szóstą i siódmą część i jestem zaintrygowany tym, jak w ostatnich częściach potoczą się losy Barristana.

Tego typu podejrzenia od dawna krążą po sieci. Od premiery piątej części sagi minęło prawie 8 lat. To najdłuższa jak dotąd przerwa pomiędzy kolejnymi książkami z cyklu "Pieśni i ognia". Według słów McElhinneya anglojęzyczna premiera obu książek ma się odbyć tuż po zakończeniu 8. sezonu "Gry o tron" - w maju lub czerwcu 2019 roku. Czy rzeczywiście tak będzie?

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy zakończenie serialu?

Do końca historii tworzonej od roku 2011 został jeden odcinek, w którym widzowie w końcu poznają odpowiedź na pytanie o to, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie. Premiera 6. odcinka finałowego sezonu odbędzie się 19 maja 2019 roku na HBO i HBO GO. Mimo, że wydarzenia z 7. i 8. sezonu wyprzedziły fabułę książek Martina, pisarz zapowiedział, że książki będą trochę różnić się od tego, co zobaczyliśmy w serialu.

>>Zobacz też: Czy finał "Gry o tron" będzie różnił się od zakończenia książkowej sagi?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.