Pogoda
19.06.2020 10:13

Aktor ze "Star Wars" zgubił obrączkę w morzu. Jak udało mu się ją znaleźć?

Znany z "Gwiezdnych Wojen" aktor Rufus Wright miał niemiłą przygodę. Zgubił obrączkę podczas pływania w morzu. Na szczęście udało mu się ją odzyskać.

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi
foto: LFI/Avalon.red/REPORTER

Znany z filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie" Rufus Wright doświadczył niedawno niesamowitej przygody. Wybrał się do jednego z angielskich kurortów, by popływać w morzu. Kiedy wyszedł na brzeg, zauważył, że na palcu brakuje obrączki ślubnej. Miał świadomość, że odnalezienie biżuterii w wodnych odmętach graniczy z cudem. Na szczęście znalazł się ktoś, kto rozwiązał jego problem.

Aktor z "Gwiezdnych Wojen" przeżył dziwną przygodę

Wrigh, który może być znany widzom serialu "Pennyworth" oraz takich filmów jak "Quantum of Solace", "Assassin's Creed" i przede wszystkim z roli porucznika Casido z hitu "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie", opowiedział o dziwacznym zdarzeniu, którego był centralną postacią.

"Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie"
Scena bitwy z „Ostatnich Jedi” została ściągnięta z „Łotra Jeden”?
Scena bitwy z „Ostatnich Jedi” została ściągnięta z „Łotra Jeden”?
Przeczytaj także Scena bitwy z „Ostatnich Jedi” została ściągnięta z „Łotra Jeden”?

W wywiadzie dla "Clacton Gazette" Wright wyznał, że był niedawno na urlopie z synem i żoną nieopodal plaży Frinton. Aktor uznał, że skoro jest nad morzem, skorzysta z okazji i zanurkuje w Morzu Północnym. Niestety pływanie zakończyło się małą tragedią. Z palca Wrighta zsunęła się obrączka ślubna, która przepadła bez śladu. Chociaż woda, w której pływał aktor nie była głęboka poszukiwania spełzły na niczym.

"

Kiedy zniesiono część obostrzeń [związanych z pandemią koronawirusa - przyp. red.], postanowiliśmy zaryzykować wycieczkę na plażę Frinton, ponieważ jest to duże miejsce i spokojnie można tam wypoczywać w odległości dwóch metrów od innych osób. Zdecydowałem się popływać w morzu i w trakcie zgubienia obrączki znajdowałem się w wodzie głębokiej maksymalnie do metra. Próbowałem ją znaleźć, ale po prostu zniknęła. Stałem w wodzie na kolanach i szukałem jej godzinami. Byłem załamany, była to 22-karatowa złota obrączka, którą posiadałem od czasu ślubu - 2008 roku. Czekaliśmy godzinami, aż przyjdzie przypływ, by zobaczyć, czy nie wyrzuci obrączki na brzeg, ale tak się nie stało, więc wróciłem ze złamanym sercem do Londynu. "

Żona aktora postanowiła się jednak nie poddawać. Zamieściła w mediach społecznościowych apel, w którym zwróciła się o pomoc w odnalezieniu obrączki.

marihuana
marihuana
Przeczytaj także Po 18 latach wyciągnął ze swojego nosa zaginioną marihuanę

Na post odpowiedział Adam Ferguson - wykładowca Colchester Institute. Mężczyzna miesiąc wcześniej założył klub miłośników wykrywaczy metalu o nazwie Clacton Metal Detector Club i postanowił wykorzystać okazję, by przetestować sprzęt. Mężczyzna opowiedział o swoich poszukiwaniach.

"

Dopiero co założyliśmy nasz klub, ale zawsze z radością próbujemy pomóc ludziom w odlezieniu ich przedmiotów zagubionych czy zostawionych na plaży. Kiedy zaoferowałem pomoc w znalezieniu obrączki, nie wiedziałem, że Rufus jest aktorem. Pomyślałem sobie : "Jeśli zgubiła się w morzu, szansa na znalezienie jej wynosi milion do jednego". "

Mimo małej nadziei na odnalezienie obrączki Ferguson dokonał niemożliwego. Znalazł pierścionek zagrzebany w piasku w wodzie na wysokości kolan.

Miecz
Miecz
Przeczytaj także Ośmioletnia dziewczynka znalazła w szwedzkim jeziorze miecz sprzed 1500 lat

Tym samym znalazca dostał od Wrighta 124 dolary znaleźnego, które postanowił przeznaczyć na dwie organizacje charytatywne. Szampana zostawił jednak dla siebie. Aktor skomentował szczęśliwe odnalezienie obrączki.

"

Nie miałem zbyt dużych nadziei, na to że ją znajdą. Kiedy Adam powiedział nam, że ją znalazł, to był niesamowity moment, szczególnie w tych ponurych czasach. "

Jak widać, nigdy nie warto porzucać nadziei. Ale fani "Gwiezdnych Wojen" akurat o tym zapewne dobrze wiedzą.

Co sądzisz o tej historii?

skarb
skarb
Przeczytaj także Bogacz ukrył w górach skrzynię pełną złota. Po 10 latach odnaleziono skarb. Ile jest wart?

Zobacz też: Sześciolatka nudziła się podczas meczu swojej siostry i znalazła skamielinę sprzed 65 milionów lat

Tagi: Newsy Star Wars