Pogoda
17.12.2018 15:24

Aktor znany z Disney Channel został aresztowany po próbie molestowania dziecka

Disney Channel zerwało współpracę z 48-letnim aktorem Stoney'em Westmorelandem. Mężczyzna chciał uprawiać seks z 13-letnim dzieckiem, któremu wysyłał nawet nagie zdjęcia. 

Aktor znany z Disney Channel został aresztowany po próbie molestowania dziecka
foto: kadr z serialu

W Salt Lake City aresztowano 48-letniego aktora Stoney'a Westmorelanda, który występował w popularnym serialu Disney Channel zwanym "Andi Mack". Mężczyzna został zatrzymany z powodu namawiania osoby niepełnoletniej do uprawiania seksu przez internet lub drogą SMS-ową. Na razie nie wiadomo, jaka grozi mu kara. 

Mężczyznę zatrzymano w piątek 14 grudnia 2018 roku. Westmoreland używał do poznawania nowych osób popularnej aplikacji, a gdy zapytano go, po co korzystał z apki, odpowiedział, że "szukał osób chętnych na uprawianie seksu". Śledczy ustalili, że aktor rozmawiał z 13-letnią osobą, z czego zdawał sobie sprawę. W dokumentach opublikowanych przez śledczych możemy przeczytać, że Westmoreland namawiał małoletniego do uprawienia aktów seksualnych, w tym seksu oralnego. Mężczyzna rzekomo wysłał również 4 nagie zdjęcia i żądał w zamian nagich zdjęć niepełnoletniego. 

Aresztowano aktora, który chciał uprawiać seks z 13-letnim dzieckiem

Śledczy ustalili również, że mężczyzna użył popularnego serwisu pozwalającego na wspólne podróżowanie aby dotrzeć do Salt Lake City, gdzie następnie miał się spotkać z małoletnim i udać się z nim do hotelu, aby uprawiać seks. Zatrzymała go policja i oskarżono go o 1 próbę namawiania dziecka do seksu oraz 4 przypadki udostępnienia nieprzyzwoitych materiałów nieletniemu. 

Na temat całej sprawy wypowiedziała się stacja Disney Channel, która zatrudniała mężczyznę:

"

Stoney Westmoreland, aktor, który pracował przy "Andi Macku", został aresztowany w Salt Lake City. Ze względu na naturę jego oskarżeń i fakt, iż pracuje u nas z małoletnimi, postanowiliśmy zakończyć z nim współpracę. Aktor nie wróci do pracy nad 3. sezonem serialu, którego produkcja zakończy się już w przyszłym tygodniu. "

Wiek aktorów współpracujących z Westmorelandem zbiega się z tym, ile lat miała niedoszła ofiara mężczyzny. Na razie nie wiadomo, jaka kara grozi aktorowi znanemu z występów w "Andi Macku". 

Kamil Kacperski
Tagi: News Disney