Pogoda
14.08.2018 11:09

Aktorka z serii „X-Men” dostanie zakaz grania w filmach przez 3 lata?

Aktorka Fan Bingbing, znana z filmu „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”, może dostać zakaz wykonywania zawodu na 3 lata. Skąd taka kara?

Aktorka z serii „X-Men” dostanie zakaz grania w filmach przez 3 lata?
foto: materiały promocyjne

Fani Fan Bingbing jakiś czas temu zauważyli, że artystka zniknęła z mediów społecznościowych. Okazuje się, że wszystko z powodu widma obligatoryjnej przerwy od zawodu. Aktorka może zostać ukarana zakazem występowania w filmach przez 3 lata, ponieważ... podobno unikała płacenia podatków

3 lata zakazu wykonywania zawodu za unikanie podatków

Bingbing znana jest przede wszystkim miłośnikom serii „X-Men”. W filmie „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” wystąpiła jako Blink - mutantka z dystopicznej przyszłości, posiadająca niezwykłe moce teleportacyjne. 

Grała również w „Iron Manie 3”, ale największą popularnością cieszy się w Chinach, skąd pochodzi. W 2016 roku zarobiła prawie 17 milionów dolarów. Wystąpiła między innymi w filmach „Shaolin”, „Dorwać Wattsa” czy „Ma-i We-i”. Według doniesień The Apple Daily być może niedługo Bingbing będzie musiała zrobić sobie przerwę od kolejnych ról.

FAN BINGBING

Pierwsze informacje o nieuczciwości podatkowej Bingbing pojawiły się w czerwcu 2018 roku. Cui Yongyuan - chiński prezenter telewizyjny ogłosił, że aktorka ma jednocześnie kilka kontraktów na te same przedsięwzięcia filmowe. Niektóre umowy były zgłaszane do urzędu skarbowego, a inne nie. Bingbing zaprzeczyła, że taka sytuacja miała miejsce, ale sprawę wziął pod lupę rząd Chin. 

Przedstawiciele firmy aktorki Fan’s Workshop odmówili komentowania niezręcznej sytuacji. Od momentu oskarżenia Bingbing unika występów publicznych. Ostatni raz była widziana w czerwcu 2018 roku, kiedy odwiedzała szpital dla dzieci. Ostatnimi produkcjami, w jakich brała udział, są nadchodzące „The King's Daughter” oraz „Unbreakable Spirit”, gdzie wystąpiła u boku Bruce'a Willisa i Adriena Brody'ego. Obecnie jej nazwisko zniknęło z oficjalnych materiałów promocyjnych. Nie wiadomo co z jej rolą w produkcji „355”, w której pojawiły się takie gwiazdy, jak Jessica Chastain, Penélope Cruz, Marion Cotillard czy Lupita Nyong’o

Jak zakończy się ta sprawa? Przekonamy się za jakiś czas. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: X-Men Marvel