Pogoda
21.02.2018 14:26

Aktualizacja iPhone’a skasowała Święta Wielkanocne

Apple nie pokazuje w kalendarzu systemowym chrześcijańskiego święta – zgłaszający błąd pominięcia Świąt Wielkanocnych otrzymują odpowiedź, że to celowe działanie producenta.

iPhone nie pokazuje Świąt Wielkanocnych
foto: materiały prasowe

Problem, a właściwie rozwiązanie, pojawia się po aktualizacji iOS do wersji 11.2.5. Jej instalacja jest zalecana, gdyż między innymi naprawia błąd umożliwiający zawieszenie telefonu SMS-em zawierającym znak z alfabetu telugu.

We wcześniejszych wersjach systemu święto jest odpowiednio zaznaczone, a iPhone jest przygotowany do przypomnienia o zbliżaniu się do tej daty. Brak Świąt Wielkanocnych w aplikacji Kalendarz zgłaszają także użytkownicy komputerów Apple.

Wielkanoc 1 kwietnia to nie żart

Początkowo większości osób, które zauważyły brak świąt w kalendarzu systemowym, wydawało się to być błędem – w 2018 roku Wielkanoc przypada na niedzielę 1 kwietnia, czyli na Prima Aprilis. Szybko okazało się jednak, że to nie jest usterka systemu – przedstawiciele Apple odpowiadając na zgłoszenia informowali, że usunięcie Świąt Wielkanocnych jest świadomą decyzją korporacji.

Co ciekawe, Apple postanowiło dalej wyświetlać informacje na temat Bożego Narodzenia – w Kalendarzu oznaczane są także narodowe amerykańskie święta, takie jak Dzień Niepodległości czy Święto Dziękczynienia.

Powody, dla których zdecydowano się na usunięcie Świąt Wielkanocnych z kalendarza używanego przez właścicieli iPhone’ów nie zostały, przynajmniej do tej pory, zdradzone. Być może Apple widząc negatywny odzew ze strony użytkowników postanowi wrócić do informowania o tym chrześcijańskim święcie.

Przy okazji mogą na tym skorzystać polscy użytkownicy iPhone’ów – być może w ramach zadośćuczynienia Apple wprowadzi daty świat do polskiej wersji Kalendarza. Do tej pory na próżno ich tam szukać.

Czy chrześcijańskie święta powinny być pokazywane w Kalendarzu?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Apple