Aktualizacja oprogramowania psuje Samsunga Galaxy S10. Wiemy, jak rozwiązać problem

Michał Tomaszkiewicz
28.05.2019 13:17
Aktualizacja oprogramowania psuje Samsunga Galaxy S10. Wiemy, jak rozwiązać problem Fot. kadr z wideo

Nie wszystkie błędy oprogramowania udaje się wyłapać producentom podczas testowania. Mogą się o tym przekonać właściciele najnowszych flagowców Samsunga, które po zainstalowaniu aktualizacji oprogramowania zaczynają się zawieszać.

Programiści często twierdzą, że nie są stworzyć oprogramowania pozbawionego luk o błędów. Dzisiejsze programy składają się z dziesiątek milionów linii kodu i tworzone są przez setki, a czasem i tysiące osób. Przy takim rozbudowaniu łatwo przeoczyć, że nie wszystko działa ze sobą tak, jak powinno.

Jeszcze bardziej skomplikowane jest tworzenie systemu operacyjnego, którego zadaniem jest tworzenie środowiska dla aplikacji pisanych przez zewnętrzne firmy. Tutaj kombinacji sprzętu i programowania jest tak wiele, że nawet najwięksi (w tym Microsoft) nie zawsze dają sobie radę ze sprawdzeniem wszystkich możliwości.

Przeczytaj także

Po zainstalowaniu poprawek dostarczanych przez Samsunga właściciele modeli Galaxy S10 raportują problemy ze stabilnością działania flagowych smartfonów. Telefony w wielu przypadkach po prostu się zawieszają.

Samsung Galaxy S10 wiesza się po aktualizacji. Mamy na to sposób

Sprawiająca kłopoty aktualizacja oznaczona jest jako XXU1ASE5. Zawiera ona poprawki bezpieczeństwa oraz usprawnienia aplikacji aparatu.

Po jej zainstalowaniu użytkownicy Samsunga Galaxy S10 natrafiają na wiele różnych problemów, które zazwyczaj prowadzą do zawieszenia się smartfona.

Z raportów wynika, że problemy sprawia między innymi uruchomienie aplikacji Twittera czy też korzystanie z Nova Launchera. Zdarzają się jednak przypadki, gdy kłopoty z działaniem pojawiają się samoistnie, bez uruchamiania jakiegokolwiek programu.

Typowe objawy to przejściowy brak obsługi dotyku, wyłączenie czytnika linii papilarnych, nieaktywna opcja włączania i wyłączania lokalizacji GPS, a nawet brak możliwości odbierania połączeń przychodzących. W dużej liczbie przypadków dochodzi do zawieszenia się smartfona.

Zobacz także: Samsung Galaxy S10+ - obraz bogactwa i radości [TEST] 

Jedynym skutecznym jak na razie sposobem radzenia sobie z błędami w działaniu Samsunga Galaxy S10 jest zrestartowanie telefonu. Operacja nie daje jednak gwarancji, że błąd się nie powtórzy.

Samsung pracuje już nad odpowiednią poprawką, przywracającą stabilność działania modelu Galaxy S10. Data jej udostępnienia nie została jeszcze ujawniona.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.