Alan White nie żyje. Perkusista grupy YES miał 72 lata

26.05.2022 20:03
Alan White nie żyje. Perkusista grupy YES miał 72 lata Fot. Retna/Photoshot/REPORTER

Nie żyje Alan White. Słynny muzyk zmarł w wieku 72 lat. Bębniarz przez 50 lat grał w zespole YES. Akompaniował także w "Imagine" Johna Lennona

Alan White, perkusista brytyjski perkusista, grał w zespole Yes w latach 1972 - 2022. White współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Joe Cocker, Tony Levin, George Harrison, John Lennon, Billy Preston oraz Eric Clapton.

Nie żyje Alan White

Informację o śmierci perkusisty potwierdziła jego żona, Gigi. W oświadczeniu na stronie White'a na Facebooku, napisała między innymi:

Alan White, nasz ukochany mąż, tata i dziadek, odszedł w wieku 72 lat w swoim domu w Seattle 26 maja 2022 roku, po krótkiej chorobie. W ciągu swojego życia i trwającej sześć dekad kariery, Alan był kimś więcej dla wielu ludzi: gwiazdą rocka dla fanów na całym świecie, kolegą z zespołu dla nielicznych, dżentelmenem i przyjacielem dla wszystkich, którzy go spotkali.

Niedawno wraz z kochającą żoną Gigi obchodzili 40. rocznicę ślubu. Alan odszedł w spokoju, w domu. Jest uważany za jednego z największych perkusistów rockowych wszech czasów.

Polecamy

Zaplanowane na maj tego roku polskie koncerty YES zostały przeniesione na rok 2023. Na początku tego tygodnia Yes ogłosił, że White nie weźmie udziału w nadchodzącej trasie koncertowej "50th Anniversary Close To The Edge UK Tour" z powodu problemów zdrowotnych.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.