Pogoda
31.10.2018 12:45

Alcatel 3L za 399 zł z Biedronki – warto kupić?

Duży i tani smartfon z możliwością odblokowywania telefonu skanem twarzy użytkownika - Alcatel 3L debiutuje w Polsce na półkach Biedronki.

Alcatel 3L
foto: materiały prasowe

W popularnej sieci sklepów możliwość zakupienia elektroniki w okazyjnej cenie staje się praktycznie codziennością – klientów Biedronki wielokrotnie kusiły myPhone, Hykker i Kiano, łowcy okazji mogli także wziąć udział w polowaniu na sprzęty Xiaomi.

Od 31 października 2018 za 399 zł można w Biedronce kupić smartfon Alcatel 3L – to polska premiera tego relatywnie nowego telefonu, kierowanego dla mniej wymagających użytkowników. Dla kogo kupno modelu może być opłacalne?

Alcatel 3L za 399 zł z Biedronki – specyfikacje techniczne

alcatel_3l_biedronka_02

Alcatel 3L oferuje duży ekran z zaokrąglonymi rogami– jego przekątna wynosi 5,5 cala. Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 1440x720 pikseli, a stosunek boków wynosi modne ostatnio 18:9. Dzięki temu telefon prezentuje się nowocześnie i jest mniejszy, niż można się spodziewać patrząc tylko na wielkość ekranu.

Producent postawił na procesor MediaTek MT6739, wspomagany 2 GB pamięci RAM i 16 GB przestrzeni na pliki. To konfiguracja wystarczająca w zupełności do podstawowych zastosowań – przeglądanie internetu, korzystanie z komunikatorów i prostych aplikacji nie powinno stwarzać żadnych problemów. Gorzej wygląda sytuacja z grami – w starciu z nowymi i wymagającymi tytułami Alcatel 3L może się okazać niewystarczający.

Smartfon wyposażony jest w dwa aparaty – tylny robi zdjęcia w rozdzielczości 13 Mpix, przedni zaś może być wykorzystany nie tylko do ronienia selfie, ale także do odblokowywania telefonu dzięki systemowi Face Key.

Alcatel 3L wyposażony jest w akumulator o pojemności 3000 mAh, łączy się z siecią LTE, oferuje Dual SIM i pracuje pod kontrolą Androida 8.0.

Alcatel 3L za 399 zł z Biedronki – warto kupić?

Smartfon Alcatel 3L jest idealną propozycją dla osób, które chcą być cały czas połączeni z bliskimi przez internet (komunikatory, sieci społecznościowe) i które nie planują uruchamiania wymagających gier – za 399 zł otrzymuje się sprzęt, który w podstawowych zastosowaniach radzi sobie poprawnie.

Duży ekran sprawia, że Alcatel 3L jest wygodny w użytkowaniu dla osób starszych – rozdzielczość mniejsza niż Full HD pomaga przy tym w czytelności (ikony i tekst są stosunkowo duże) oraz gwarantuje dłuższą pracę na baterii.

Alcatel 3L będzie dostępny w sklepach sieci Biedronka za 399 zł od 31 października 2018 do 13 listopada 2018 albo do wyczerpania zapasów.

Ile pieniędzy jesteście gotowi zapłacić za smartfona?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile