Pogoda
11.02.2016 09:41

Alcatel zapakuje smartfona w zestaw VR

Alcatel OneTouch Idol 4 i Idol 4S zadebiutują na targach MWC pod koniec lutego 2016 roku. Smartfony nie wyróżniają się specjalnie specyfikacjami technicznymi, ale za to dostarczane będą w pudełku, jakiego nie zrobił jeszcze nikt.

Alcatel zapakuje smartfona w zestaw VR
foto: twitter.com/evleaks

Nie chodzi nawet o to, że smartfony będą dostępne w plastikowym opakowaniu, podczas gdy większość konkurentów dostarcza swoje urządzenia ubierając je tylko w tekturę. Alcatel wpadł na genialny pomysł: pudełko jest zarazem zestawem Virtual Reality zgodnym z Google Cardboard.

Opracowane przez wyszukiwarkę gogle wirtualnej rzeczywistości działają w parze ze smartfonem pracującym pod kontrolą Androida. Nazwa Cardboard nie wzięła się z niczego: szablon udostępniony przez Google może zostać wycięty z kawałka tektury i to właśnie w takiej formie zestaw jest sprzedawany.

Do środka gogli wkładany jest smartfon, który służy jako ekran. Google chwali się, że kosztujący 20 dolarów zestaw VR został zakupiony przez ponad 5 milionów osób, które pobrały ponad 25 mln aplikacji zgodnych z rozwiązaniem.

Pudełko zmieniające się w zestaw wirtualnej rzeczywistości na pewno przyciągnie uwagę kupujących do plasujących się na średniej półce smartfonów. Alcatel OneTouch Idol 4S ma być według przecieku wyposażony w ekran AMOLED o przekątnej 5,5 cala, ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 652 i 3 GB pamięci RAM.

Główny aparat, obsługiwany dedykowanym przyciskiem „Boom Key”, ma oferować matrycę 16 Mpix.

Model Alcatel OneTouch Idol 4 wyposażony jest w mniejszy wyświetlacz IPS, mierzący 5,2 cala, nieco wolniejszy procesor Snapdragon 617 (osiem rdzeni), 2 GB RAM i aparat fotograficzny 13 Mpix.

Czy pudełka po smartfonach do czegoś się Wam przydawały?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Google