Alcorythm, polski „lek na kaca”, trafił do sprzedaży

07.08.2019 14:50
meżczyzna na kacu|undefined Fot. Shutterstock

„Innowacyjny suplement diety w płynie” reklamowany jest jako cudowny specyfik, dzięki któremu nie trzeba będzie przejmować nieprzyjemnymi konsekwencjami picia alkoholu. Wystarczy się zabezpieczyć pijąc flaszkę alcorythmu przed rzuceniem się w wir konsumpcji napojów wyskokowych.

Prace nad alcorythmem trwały kilka lat. W ich czasie prowadzono między innymi testy kliniczne, które według twórców specyfiku udowodniły, że zapobiega on występowaniu kaca.

.Jedną z podstawowych przyczyn powstawania objawów tzw. "kaca" jest zatrucie organizmu aldehydem octowym, który pojawia się w organizmie jako produkt rozkładu etanolu, już kilkadziesiąt minut po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu

„Lek na kaca” miał trafić do sprzedaży w marcu 2019 roku, ostatecznie jednak na możliwość wykupienia się od cierpień imprezowicze musieli czekać kilka miesięcy dłużej, do sierpnia.

Przeczytaj także

Autorami formuły mogącej zmienić styl życia miłośników alkoholi są specjaliści z Nomi Biotech, którzy współpracowali z naukowcami z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Instytutu Biologii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk oraz Narodowego Instytutu Leków. Milion złotych na opracowanie specyfiku do zmniejszania cierpień Polaków dało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Polacy opracowali alcorythm, suplement zapobiegający pojawianiu się kaca

Zasada działania alcorythmu jest prosta. Zawarte w specyfiku substancje („innowacyjny ekstrakt z kurkumy”) mają zapobiegać wzrastaniu stężenia aldehydu octowego we krwi.

Alcorythm to pierwszy w Europie, wyprodukowany w standardzie farmaceutycznym (GMP+) suplement diety w płynie hamujący akumulację toksycznego aldehydu octowego w organizmie poprzez wydatne podniesienie poziomu aktywności dehydrogenazy aldehydowej.

Nomi Biotech zapewnia przy tym, że alcorythm nie wywołuje niepożądanych efektów ubocznych.

Pamiętaj! Alcorythm nie wpływa na tolerancję lub odporność na alkohol oraz nie zmienia stanu upojenia alkoholowego!

Środek zapobiegający pojawianiu się kaca sprzedawany jest w buteleczkach o pojemności 100 ml. To zalecana dawna dziennego spożycia. Alcorythm sprzedawany jest jako dwupak na próbę, zestaw weekendowy (8 butelek) oraz zestaw imprezowy (96 butelek).

Nie wiadomo jeszcze, kiedy środek na kaca można będzie kupić w sklepach stacjonarnych. 

Zobacz także: QUIZ: Poznaj film po flaszce 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.