Pogoda
06.11.2018 10:28

Alec Baldwin zaatakował Polaka, bo ten powiedział do niego "spier*alaj"

Baldwin wdał się w kłótnię z 49-letnim Polakiem, Wojciechem Cieszkowskim. Dyskusja dotyczyła miejsca parkingowego. Doszło do rękoczynów i aktor został oskarżony o pobicie. 

Alec Baldwin zaatakował Polaka, bo ten powiedział do niego "spier*alaj"
foto: AA/ABACA/Abaca/East News

W piątek 2 listopada 2018 roku aresztowano Aleca Baldwina, znanego amerykańskiego aktora, który obecnie udziela się bardzo często w "Saturday Night Live", a ostatnio na dużym ekranie mogliśmy go usłyszeć w oryginalnej wersji językowej filmu "Dzieciak rządzi". Do spornej sytuacji doszło niedaleko domu Baldwina w Nowym Jorku. Mężczyzna szukał miejsca parkingowego. Sprzed nosa zabrał mu je 49-letni Polak, Wojciech Cieszkowski 

Baldwin się zdenerwował i krzyknął do niego "co ty robisz?". Mężczyzna odpowiedział mu krótko "spier*alaj". Według informacji z zachodnich mediów i relacji świadków, doszło do rękoczynów. Cieszkowskiemu nic się nie stało, w wywiadzie z pagesix.com opowiedział jedynie, że jest obolały. Baldwin został oskarżony o pobicie i agresywny atak. Po incydencie został aresztowany przez policję i zabrany na komisariat w Nowym Jorku. 

Alec Baldwin aresztowany za pobicie Polaka

Na Twitterze pojawiło się kilka zdjęć z całej sytuacji, na których wyraźnie możemy zobaczyć, jak wyglądała sprzeczka między Baldwinem a Cieszkowskim:

Oprócz tego przypomniano mu jego inne incydenty:

Rozprawa sądowa w sprawie Baldwina odbędzie się 26 listopada 2018 roku.

Kamil Kacperski