Aleksander Skowroński nie żyje. Aktor z filmu "U Pana Boga w ogródku" miał 84 lata

25.11.2020 08:19
Znicz - materiał poglądowy Fot. Marek BAZAK/East News

Odszedł Aleksander Skowroński - polski aktor, który od lat zmagał się z różnego rodzaju schorzeniami. Nie doczekał swoich 85 urodzin.

Kolejna strata dla polskiej kinematografii i sceny teatralnej. 24 listopada 2020 roku zmarł Aleksander Skowroński. Aktor od lat chorował i zmagał się z niepełnosprawnością. Odszedł w wieku 84 lat.

Aleksander Skowroński nie żyje

Śmierć Skowrońskiego obwieścił Związek Artystów Scen Polskich. Na oficjalnym fanpage'u stowarzyszenia pojawiło się oświadczenie o zgonie aktora. Wymieniono również jego zasługi, między innymi wieloletnią pracę z Teatrem Lalki i Aktora Miniatura w Gdańsku, Towarzystwem Wierszalin w Białymstoku, Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku oraz Wybrzeżem w Gdańsku.

Jego najbardziej znaną rolą filmową była postać emerytowanego ogniomistrza, który był ojcem komendanta z komedii w reżyserii Jacka Bromskiego "U Pana Boga w ogródku".

Ponadto występował w takich produkcjach, jak "Boża podszewka", "13 posterunek", "Adam i Ewa", "Kasia i Tomek", "Stara baśń", "Prawiek i inne czasy", "Uwikłanie", "Bilet na księżyc" czy "Korona królów".

Polecamy

Za dokonania artystyczne Aleksandra Skowrońskiego, Sekcja Teatrów Lalkowych ZASP w 2012 roku uhonorowała go Nagrodą HENRYK. Aktor od dawna zmagał się z kłopotami natury zdrowotnej. Wykryto u niego wiele schorzeń, między innymi cukrzycę, problemy z drogami oddechowymi oraz sercem.

Zobacz także
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.