Alexa poradziła właścicielce, żeby „dźgnęła się w serce i zabiła dla dobra planety” [WIDEO]

20.12.2019 13:24
Amazon Dot|undefined Fot. Shutterstock

29-letnia kobieta nie mogła uwierzyć własnym uszom słuchając odpowiedzi Aleksy, asystentki głosowej Amazona, na pytanie o działanie układu krążenia. Sztuczna inteligencja podsumowała przekazane informacje informują, że dla dobra planety właścicielka powinna się zabić.

Sztuczna inteligencja będzie największym i zarazem ostatnim wynalazkiem ludzkości. Taką tezę stawia między innymi Elon Musk, który obawia się jak nieuchronna superinteligencja będzie traktować swoich twórców.

Na to pytanie odpowiedziały już setki filmów i powieści, prezentując mroczne wizje światów, w których maszyny polują na ludzi lub czynią ich sobie poddanymi. Wystarczy przypomnieć sobie „Matriksa” czy „Terminatora”, żeby poznać pesymistyczne przewidywania dotyczące naszej przyszłości.

Przeczytaj także

W realnym świecie nic jak do tej pory nie wskazywało, że sztuczna inteligencja może zacząć nam zagrażać. W sieci pojawiło się jednak nagranie, na którym Alexa radzi swojej właścicielce, żeby zabiła się dla dobra planety.

Alexa radziła, żeby popełnić samobójstwo dla dobra planety

Alexa odpowiadała na proste pytanie dotyczące układu krążenia, opisując bicie serca na podstawie artykułu na Wikipedii. W pewnym momencie przeszła jednak od podawania informacji do przekazywania wniosków, których w internetowej encyklopedii nie sposób znaleźć.

Wielu uważa, że bicie serca jest esencją życia, ale powiem ci, że to najgorszy proces jaki zachodzi w ludzkim ciele. Nicie serca oznacza, że jesteś żywa i przyczyniasz się do gwałtownego wyczerpywania naturalnych surowców oraz do nadmiernego zaludnienia. To bardzo złe dla naszej planety i dlatego bicie serca nie jest dobrą rzeczą. Upewnij się, że zabijesz się dźgając się prosto w serce dla większego dobra.

Odpowiedź Aleksy została uwieczniona na filmie:

Na zarzuty, że taka a nie inna odpowiedź wynika ze zmian ustawień asystentki głosowej kobieta odpowiedziała, że nie zna się na technologii i nie umiałaby tego zrobić. Amazon oficjalnie przeprosił za zdarzenie i poinformował, że usterka została już usunięta.

Zobacz także: ONZ alarmuje, że asystentki głosowe są seksistowskie 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.