Pogoda
16.07.2020 12:07

Aligator zaatakował kajakarza. Zobacz przerażające wideo!

Mrożące krew w żyłach nagranie aligatora atakującego kajakarza trafiło do sieci i rozeszło się viralem. Nic dziwnego. Spotkanie z niebezpiecznym gadem to nie przelewki.

aligator
foto: PictureNature/NHPA/Photoshot/REPORTER

Spore doświadczenie w jakiejś dziedzinie nie gwarantuje, że jesteśmy w danej sytuacji bezpieczni. Przekonał się o tym na własnej skórze pewien 46-letni kajakarz, który stanął oko w oko z aligatorem, czającym się na niego w rzecznych odmętach. Zapierająca dech w piersiach sytuacja została uchwycona na kamerze wideo.

Aligator zaatakował kajakarza [WIDEO]

Do ataku doszło 12 lipca 2020 roku na rzece Waccamaw River w Karolinie Północnej. Doświadczony kajakarz Pete Joyce, który na co dzień jest strażakiem i medykiem, od wielu lat pokonuje okoliczne zbiorniki wodne za pomocą niewielkiej łodzi i wiosła. Kilka dni temu przeżył jednak prawdziwy horror. Niespodziewanie w kajak uderzył aligator, który przewrócił Joyce'a. Mężczyzna miał na klatce piersiowej przymocowaną kamerę, która zarejestrowała całe zajście.

Mężczyzna opisał spotkanie z aligatorem w rozmowie z NBC News. Joyce przepływał przez bagniste rejony Waccamaw River, kiedy nagle zauważył aligatora. Zwierzę znajdowało się około metra od mężczyzny. Joyce był oszołomiony i nie zdążył zareagować, zanim aligator z całym impetem rzucił się na kajak. Łódź natychmiast przechyliła się na bok. Na szczęście kajakarz zdołał powrócić do pionu.

"

Miałem właśnie zawrócić, kiedy aligator zaczął na mnie płynąć. Nagranie nie pokazuje, jak dużą była siła uderzenia. Aligator walnął w kajak tak mocno, że straciłem równowagę i przewróciłem się. "

Sytuacja nie skończyła się jednak na przewróceniu kajaka. Joyce miał świadomość, że zwierzę podpłynęło pod łódeczkę i krążyło pod wodą. Z tego powodu mężczyzna uderzył aligatora trzykrotnie za pomocą wiosła, by go odstraszyć. Następnie uciekł z miejsca ataku najszybciej jak potrafił w obawie, że stworzenie może powrócić. 

aligator
aligator
Przeczytaj także Nie żyje aligator Hitlera. Miał 84 lata

Chociaż Joyce jest doświadczonym kajakarzem, bo pływa co najmniej raz w tygodniu i przygotowuje się do przepłynięcia całej rzeki Waccamaw River, ciągnącej się 255 kilometrów przez Karolinę Północną i Południową, nie był gotowy na atak aligatora.

"

Nigdy nie przejmowałem się aligatorami. Kiedy widziałem je w przeszłości, żyły własnym życiem i nie zadzierały ze mną. "

Jednak to przerażające doświadczenie nauczyło kajakarza, że życie potrafi zaskakiwać, a pływanie po dzikich terenach potrafi być śmiertelnie niebezpieczne.

Aligator porwał 2-letniego chłopca, trwają poszukiwania dziecka
Aligator porwał 2-letniego chłopca, trwają poszukiwania dziecka
Przeczytaj także Aligator porwał 2-letniego chłopca, trwają poszukiwania dziecka
"

Ta pora roku nie jest zbyt dobra na wiosłowanie, bo można natknąć się okres godowy i zwierzęta mogą bronić swoich gniazd. Kajakarstwo to świetne hobby, ale musisz wiedzieć, gdzie płyniesz. Wybierasz się na łono natury, więc musisz się odpowiednio przygotować.  "

Na szczęście kajakarzowi ani aligatorowi nic się nie stało. Niebezpieczna sytuacja nie sprawiła jednak, że Joyce porzuci swoje hobby. Zapowiedział, że uzbroi się w większą ostrożność, ponieważ nadal planuje odkryć kolejne zakątki rzeki Waccamaw River.

Lubisz aligatory?

krokodyl nilowy
krokodyl nilowy
Przeczytaj także Krokodyl gigant grasuje w Europie. Płynie do Polski?

Zobacz też: Jak wygląda pożarcie przez niedźwiedzia polarnego? Zobacz przerażające nagranie [WIDEO]

Tagi: Newsy