Pogoda
13.02.2017 11:29

„All Star” Smashmouth w windowsowym coverze

Jednak nie wszystko już było – po zalewie urokliwych, zwierzęcych aranżacji rockowych i metalowych hitów, doczekaliśmy się utworu odtworzonego tylko i wyłącznie z dźwięków systemowych Windows XP. W teledysku występuje niesławny Spinacz, cameo zalicza także budzący grozę BSOD.

„All Star” Smashmouth w windowsowym coverze
foto: kadr z wideo

W tej opowieści jest wszystko. Motyw muzyczny uruchamianego i zamykanego systemu, dźwięk opróżnianego kosza, a nawet do dziś przyprawiający o dreszcze odgłos komunikatu o błędzie.

Jak się okazało, towarzyszące nam kiedyś podczas codziennych zmagać z komputerem dźwięki stanowią doskonały materiał na covery. Jako demonstrację możliwości instrumentalnych Windows XP wybrano utwór „All Star” w wykonaniu Smashmouth, kojarzony przede wszystkim ze ścieżki dźwiękowej ze „Shreka”.

Film to animacja komputerowa, nie ma więc się co dziwić, że odgłosy Windows XP współbrzmią z utworek tak dobrze:

Patrząc na inne dzieła twórcy coveru można dość do wniosku, że ma on obsesję na punkcie Smashmouth i „Shreka” – pewną wskazówką może być na przykład wideo pokazujące debiutancki film ogra w ciągu 5 sekund:

Takie tempo zawstydzi nawet najlepszych specjalistów od szybkiego przechodzenia gier – a przecież mają oni teraz pełno zmartwień na głowie. Oficjalnie anulowano wszystkie rekordy dotyczące ukończenia Donkey Kong 64 – po niemal 18 latach od premiery gry udało się w niej odkryć nowy bonus.

Technologiczny cover „All Star” można porównać z popularnymi w sieci wykonaniami zwierzęcymi – korzystający ze szczeknięć, miauknięć, warczenia i innych, trudnych do zidentyfikowania głosów na swój warsztat wzięli między innymi „Seven Nation Army” czy „Smells Like Teen Spirit”.

W tej nowej formacji najlepszy wokal ma:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele