Allegro Gadane. Ruszył portal społecznościowy dla użytkowników serwisu

23.01.2020 12:40
smartfon z Allegro gadane|undefined Fot. materiały prasowe Allegro

Allegro uruchomiło serwis społecznościowy, który ma stać się „wspólną przestrzenią do wymiany spostrzeżeń związanych z ofertą czy produktami dostępnymi na platformie”. Wygląda jak forum dyskusyjne.

Allegro rządzi w polskim handlu internetowym. Platforma służy tysiącom sprzedawców i milionom klientom, którzy czasem o swoich doświadczeniach z zakupów chcieliby się po ludzku z kimś podzielić.

Najczęściej robiono to na Facebooku, gdzie znaleźć można mrożące krew w żyłach historie o nieporozumieniach i nieudanych transakcjach zawieranych na Allegro. Użytkownicy lubią się też żalić na wprowadzane przez serwis zmiany, w szczególności na podwyżki prowizji.

Przeczytaj także

Allegro Gadane ma być miejscem, w którym wszystkie swoje przemyślenia i spostrzeżenia będzie można udostępnić innym osobom zaangażowanym w handel w serwisie. Złośliwi internauci już twierdzą, że to plan platformy mający sprawić, że co dzieje się na Allegro, zostanie na Allegro i będzie przez Allegro moderowane.

allegro_gadane_02 Fot. foto: zrzut ekranu Allegro Gadane

Allegro Gadane wystartowało. Serwis społecznościowy dla kupujących i sprzedających

Jakub Kłoczewiak, dyrektor ds. relacji z klientami w Allegro, zbywa te sugestie.

Allegro tworzy 18-milionową społeczność kupujących i sprzedających, którzy lubią i chcą ze sobą rozmawiać, pytać o opinie innych czy dzielić się wiedzą oraz doświadczeniami związanymi z naszą platformą. Dlatego postanowiliśmy stworzyć dla nich specjalną przestrzeń, w której będą mogli wchodzić ze sobą w interakcje, dyskutować i udzielać informacji na temat przyszłych funkcjonalności i usług serwisu.

Allegro podkreśla, że jest jednym z pierwszych polskich przedsiębiorstw, które stworzyło dla użytkowników miejsce, w którym mogą „swobodnie komunikować się ze sobą”.

W serwisie znaleźć można fora tematyczne podzielone na kategorie oraz blog z artykułami na temat społeczności i samego Allegro. Zalogowani użytkownicy mogą zamieszczać nowe posty i odpowiadać na pytania innych członków, śledzić i oceniać dyskusje, a także otrzymywać mailowe powiadomienia o postach i wątkach. Ciekawym rozwiązaniem jest system rang, które otrzymuje się za aktywności i staż na forum, startując od poziomu Nowicjusza. W serwisie nie zabrakło też rozwiązania dla wielbicieli szybkich reakcji – oznaczenie „W punkt!” można przyznać konkretnej odpowiedzi, jeżeli uważa się ją za trafną, prawidłową czy wartościową lub jeżeli chce się po prostu wyrazić poparcie dla jej autora.

Na pytania zadawane przez użytkowników mają odpowiadać pracownicy Allegro, którzy będą śledzić pojawiające się na Allegro Gadane wątki i odpowiednio na nie reagować.

Zobacz także: Allegro wprowadziło zakupy bez konieczności płacenia. Jak działa nowa funkcja? 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.