Pogoda
17.02.2017 13:47

Allegro trapione przez kłopoty techniczne

To były dni, w których (na chwilę) stawało Allegro i zamierał handel w internecie. Na skutek problemów technicznych w portalu nie można było wystawiać ofert – portal poinformował, że to była tylko chwila.

Allegro trapione przez kłopoty techniczne
foto: materiały prasowe

Na facebookowym profilu platformy handlowej błyskawicznie zaczęły pojawiać się wpisy sprzedawców narzekających na brak możliwości korzystania z usług serwisu.

Skarżono się przede wszystkim na brak możliwości wystawienia i modyfikacji aukcji – dla przedsiębiorstw, które żyją z handlu oznaczać to mogło ponoszenie strat w postaci utraconego przychodu.

Sprzedawcy otrzymywali komunikat, że „strona allegro.pl nie działa”:

foto: zrzut ekranu

Na ton niektórych wypowiedzi – pojawiały się słowa uznawane powszechnie za obraźliwe – wpłynąć mógł fakt, ze dzień wcześniej serwis także odnotował awarię. Wtedy pojawiały się problemy z samym wejściem na stronę.

Allegro poinformowało nas, że problem został natychmiastowo rozwiązany:

"

Wczoraj od godziny 6 w serwisie pojawił się problem techniczny z wystawianiem ofert - były opóźnienia w ich widoczności na Allegro. Od 7:30 część użytkowników mogła doświadczać problemów z wystawianiem i edycją ofert. Po szybkich działaniach naprawczych o 9:09 sytuacja wróciła do normy. Serwis działa w 100% poprawnie. "

Przedstawiciele serwisu dodali, że regulamin nie przewiduje w przypadku takich utrudnień rekompensat dla użytkowników.

W 2016 roku Allegro zostało sprzedane – serwis kosztował 3,25 mld dolarów. Pod wodzą nowych właścicieli portal wprowadził kontrowersyjne zmiany - zniknęła możliwość oceniania kupujących, a negatywne oceny usuwane są po roku od wystawienia.

Mieliście problemy z korzystaniem z Allegro?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet