Allegro trapione przez kłopoty techniczne

Michał Tomaszkiewicz
17.02.2017 13:47
Allegro trapione przez kłopoty techniczne Fot. materiały prasowe

To były dni, w których (na chwilę) stawało Allegro i zamierał handel w internecie. Na skutek problemów technicznych w portalu nie można było wystawiać ofert – portal poinformował, że to była tylko chwila.

Na facebookowym profilu platformy handlowej błyskawicznie zaczęły pojawiać się wpisy sprzedawców narzekających na brak możliwości korzystania z usług serwisu.

Skarżono się przede wszystkim na brak możliwości wystawienia i modyfikacji aukcji – dla przedsiębiorstw, które żyją z handlu oznaczać to mogło ponoszenie strat w postaci utraconego przychodu.

Sprzedawcy otrzymywali komunikat, że „strona allegro.pl nie działa”:

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

Na ton niektórych wypowiedzi – pojawiały się słowa uznawane powszechnie za obraźliwe – wpłynąć mógł fakt, ze dzień wcześniej serwis także odnotował awarię. Wtedy pojawiały się problemy z samym wejściem na stronę.

Allegro poinformowało nas, że problem został natychmiastowo rozwiązany:

Wczoraj od godziny 6 w serwisie pojawił się problem techniczny z wystawianiem ofert - były opóźnienia w ich widoczności na Allegro. Od 7:30 część użytkowników mogła doświadczać problemów z wystawianiem i edycją ofert. Po szybkich działaniach naprawczych o 9:09 sytuacja wróciła do normy. Serwis działa w 100% poprawnie.

Przedstawiciele serwisu dodali, że regulamin nie przewiduje w przypadku takich utrudnień rekompensat dla użytkowników.

W 2016 roku Allegro zostało sprzedane – serwis kosztował 3,25 mld dolarów. Pod wodzą nowych właścicieli portal wprowadził kontrowersyjne zmiany - zniknęła możliwość oceniania kupujących, a negatywne oceny usuwane są po roku od wystawienia.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.