Pogoda
10.06.2020 10:04

Allegro zakazało sprzedaży nowej książki Rafała Ziemkiewicza

Niedawno na rynku pojawiła się nowa książka Ziemkiewicza o tytule "Cham niezbuntowany". Według organizacji "Nigdy więcej" zawiera ona treści antysemickie. Allegro postanowiło zawiesić sprzedaż pozycji.

Allegro zakazało sprzedaży nowej książki Rafała Ziemkiewicza
foto: Michal Wozniak/East News

O zablokowaniu książki Rafała Ziemkiewicza grupa Allegro poinformowała we wtorek na swoim profilu na Twitterze. Według firmy decyzja została podjęta po tym, gdy organizacja "Nigdy Więcej" złożyła zawiadomienie do firmy, że "Cham niezbuntowany" zawiera treści antysemickie.

Nowa książka Ziemkiewicza zablokowana przez Allegro

Allegro w oświadczeniu napisało, że "Cham niezbuntowany zawiera treści o charakterze antysemickim, niosące znamiona nienawiści do Żydów, a także podające w wątpliwość historyczne fakty dotyczące Zagłady Żydów podczas II wojny światowej":

Rafał Ziemkiewicz skomentował konflikt między Big Cycem i TVP
Rafał Ziemkiewicz skomentował konflikt między Big Cycem i TVP
Przeczytaj także Rafał Ziemkiewicz skomentował konflikt między Big Cycem i TVP

Na temat blokady sprzedaży wypowiedział się również sam Ziemkiewicz, który nie mógł uwierzyć, że Allegro zablokowało sprzedaż "powołując się na bandę świrów":

Publicysta zapowiedział również, że sprawą zajmą się prawnicy, którzy ocenią sytuację pod względem łamania prawa. Książka "Cham niezbuntowany" Rafała Ziemkiewicza trafiła do sprzedaży 29 maja 2020 roku.

Karnawał w Aalst
Karnawał w Aalst
Przeczytaj także Festiwal usunięty z listy UNESCO za antysemityzm. Powodem karykaturalne figury Żydów [ZDJĘCIE]
Tagi: Newsy