Pogoda
10.02.2017 09:58

Allegro zmienia historię zakupów

Więcej informacji na temat danego zamówienia i dokładne dane na temat statusu płatności to główne zmiany w zakładce „Kupione” na Allegro. Za wygodę trzeba jednak zapłacić – zobaczymy tylko zakupy wykonane od 14 listopada 2016 roku.

Allegro zmienia historię zakupów
foto: Hubert Śmietanka, CC BY-SA 3.0

Serwis tłumaczy to względami technicznymi – żeby móc pokazywać nowy, większy zakres informacji w zakładce potrzebne były zmiany w kodzie portalu. Allegro uspokaja, że do starszej wersji spisu kupionych przedmiotów można w każdej chwili powrócić, a jeśli zależy nam na danych transakcji archiwalnej, to także możemy ją otrzymać – tyle tylko, że nie z automatu.

Potrzebny jest mail z prośbą o udostępnienie informacji – po jego otrzymaniu zespół sprawdzi dostępne dane i przekaże je pytającemu.

Allegro podkreśla, że zmiany zostały wprowadzone po konsultacji z użytkownikami serwisu. Pierwszą z nowych opcji jest możliwość grupowania zakupów.

Jeśli nabyliśmy kilka przedmiotów u tego samego dostawcy, Allegro wyświetla je jako powiązane ze sobą – co w większości przypadków, gdy można korzystać ze zbiorczej wysyłki, jest prawdą. W ten sposób widzimy, co dokładnie znajdzie się w paczce – opcja przydatna jest przede wszystkim osobom, które kupują dużo i namiętnie i nie zawsze pamiętają, które przedmioty były oferowane przez danego sprzedawcę.

foto: materiały prasowe

Wśród informacji pokazywanych na temat dokonanych zakupów znalazły się dane dotyczące statusu zakupu – serwis przypomina aktywnym przyciskiem „dokończ transakcję”, że sprzedawca czeka wciąż na nasze pieniądze, informuje również o kolejnych etapach przekazywania płatności, aż do końcowego komunikatu o jej zrealizowaniu.

foto: materiały prasowe

Jeśli nowy wygląd zakłady nie przypadnie nam do gusty, można wrócić do jej poprzedniej wersji.

Wcześniejsze zmiany w sposobie funkcjonowania serwisu nie wszystkim przypadły do gustu. Allegro przestało umożliwiać wystawianie ocen kupującym (można je wystawiać tylko sprzedającym), zdecydowało się też pokazywać komentarze nie starsze niż rok wstecz – co zostało odebrana jako próba usuwania śladów negatywnie odebranych transakcji.

Zdarzyło Wam się zapomnieć o dokończeniu transakcji na Allegro?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet