Pogoda
09.10.2017 12:52

Allegro zmienia regulamin sprzedaży

Już 19 października 2017 roku popularny serwis aukcyjny zmieni zasady sprzedaży m. in. artykułów wędkarskich, biletów na koncerty, a także kart pre-paid.

Allegro zmienia regulamin sprzedaży
foto: materiały prasowe

Oczywiście wymienione produkty nie są wszystkimi, wobec których Allegro zmienia reguły sprzedaży. Na liście opublikowanej przez serwis znajdują się również m.in. psy i koty bez rodowodów i metryk, narkotyki i substancje psychoaktywne, podróbki czy broń i sztabki złota.

Pełną listę Allegro opublikowało 5 października, natomiast sam regulamin wejdzie w życie 19 października 2017 roku. Oprócz towarów, których kategorycznie nie będzie można sprzedawać, serwis określił również 15 produktów, które można będzie sprzedać, jeżeli spełni się pewne warunki. Wśród nich znalazły się między innymi wyroby tytoniowe, które muszą być określone charakterem kolekcjonerskim, czy grzyby, które będą musiały posiadać atest wystawiony przez klasyfikatora lub grzyboznawcę.

Najbardziej interesujący z naszej muzycznej perspektywy jest zakaz sprzedaży muzyki, która narusza własności intelektualne, czyli wszelakich podróbek. Także bilety na koncerty będzie można sprzedawać tylko w cenie niższej lub równej cenie nominalnej, przy jednoczesnym podaniu informacji o wartości nominalnej biletu.

Zmiany nie powinny zbytnio dotknąć przeciętnych allegrowiczów, mogą natomiast pomóc w identyfikowaniu i łapaniu osób działających nielegalnie. Wzrośnie również bezpieczeństwo zakupów w serwisie. Być może teraz nikt nie będzie ścigany za 666 w nazwie użytkownika, a także sprzedawcy nie będą anulować gwarancji za negatywny komentarz. Czy wy uważacie, że to dobra zmiana?

Kamil Kacperski
Tagi: News Internet