Alpejskie "schody do nieba". Odważylibyście się na taką wycieczkę? [WIDEO]
21.05.2020 18:23
Alpejskie "schody do nieba". Odważylibyście się na taką wycieczkę? [WIDEO] Fot. Shutterstock

40-metrowa drabina znajdująca się 700 metrów na ziemią nazywana jest "schodami do nieba" lub "diabelską drabiną". Odważylibyście się tam wejść?

Dziś chcielibyśmy zaproponować Wam wirtualną wycieczkę do niesamowitego miejsca, jakim jest Intersport Klettersteig w masywie Dachstein West w Austrii. Ciekawe kto z Was odważyłby się zwiedzić "diabelskie schody" w realu?

Intersport Klettersteig w masywie Dachstein West w Austrii zawdzięcza swoją popularność 40-metrowej drabince zamocowanej pomiędzy dwiema turniami. Jeśli lubicie przygody i macie dostatecznie dużo odwagi koniecznie powinniście odwiedzić to niezwykłe miejsce!

Schody (a właściwie drabina) do nieba

Piękny górski szlak w Austrii jest niezwykłą atrakcją dla ludzi o mocnych nerwach. Zbudowana ze stalowych kabli konstrukcja znajduje się nad przepaścią i drży przy każdym kroku.  Chętnych na tak wyjątkową atrakcję jednak nie brakuje.

Przeczytaj także

Przyciągająca najodważniejszy turystów drabinka została zainstalowana w 2017 roku. 40-metrowe "schody do nieba" cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem.

Drabina dostarcza wrażeń nie tylko wspinaczom. Fotografowie uwielbiają uwieczniać to magiczne miejsce i śmiałków, którzy je pokonują.

Gdyby nie via ferrata Intersport, mało kto zdobywałby szczyt Donnerkogel tą drogą. Nagrodą za pokonanie znajdujących się 700 metrów nad ziemią "schodów do nieba" jest wspaniały widok na Alpy.

Zobacz również: Nawiedzone lasy w Polsce. Gdzie są i jakie przerażające historie skrywają?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.