Pogoda
21.02.2017 10:35

Amazon buduje się w Sosnowcu

Sosnowiec został uznany przez Amazon jako najatrakcyjniejsze miejsce w Polsce do wybudowania nowego Centrum Logistycznego. Zakład ruszy jeszcze przed końcem 2017 roku, rekrutacja już trwa.

Amazon buduje się w Sosnowcu
foto: Álvaro Ibáñez, CC BY 2.0

Miasto oferuje bardzo dobre skomunikowanie magazynu – inwestycja ma powstać przy ulicy Innowacyjnej, bezpośrednio przy drodze ekspresowej S1 oraz w bliskości do autostrady A4.

Amazon wybór miejsca pod zbudowanie Centrum Logistycznego komentuje z dużym entuzjazmem:

"

Z wielką radością staniemy się częścią społeczności Sosnowca. Naszym pracownikom będziemy oferować konkurencyjne pensje i bardzo atrakcyjne pakiety świadczeń dodatkowych. Zależy nam także na budowaniu niezwykłej atmosfery pracy i stwarzaniu licznych możliwości rozwoju kariery w naszej dynamicznej globalnej organizacji. "

foto: zrzut ekranu

Gigant internetowy zapowiedział także chęć nawiązania kontaktów z lokalnymi uczelniami:

"

Będziemy ściśle współpracować z najlepszymi uczelniami w regionie, aby zachęcić najbardziej utalentowanych absolwentów do tego, by dołączyli do nas i w przyszłości to oni zarządzali naszą firmą. "

Ogłoszenia o poszukiwanych pracownikach można znaleźć w tym miejscu.

Inwestycja w Sosnowcu to już 5 Centrum Logistyczne Amazon w Polsce – dwa funkcjonują w okolicach Wrocławia, jedno koło Poznania, a czwarte powstaje pod Szczecinem. Gigant ma także w Polsce Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz biuro Amazon Web Services w Warszawie.

Łącznie Amazon daje w Polsce pracę około 7000 osób. Mimo tak wyraźnej obecności w naszym kraju gigant wciąż nie przygotował polskiej wersji swojego sklepu.

Sosnowiec zaczyna przyciągać światowych gigantów – w 2017 roku w mieście ma się odbyć koncert Nirvany.

Czy Sosnowiec powinien zostać stolicą Polski?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele