Amazon buduje się w Sosnowcu

Michał Tomaszkiewicz
21.02.2017 10:35
Amazon buduje się w Sosnowcu Fot. Álvaro Ibáñez, CC BY 2.0

Sosnowiec został uznany przez Amazon jako najatrakcyjniejsze miejsce w Polsce do wybudowania nowego Centrum Logistycznego. Zakład ruszy jeszcze przed końcem 2017 roku, rekrutacja już trwa.

Miasto oferuje bardzo dobre skomunikowanie magazynu – inwestycja ma powstać przy ulicy Innowacyjnej, bezpośrednio przy drodze ekspresowej S1 oraz w bliskości do autostrady A4.

Amazon wybór miejsca pod zbudowanie Centrum Logistycznego komentuje z dużym entuzjazmem:

Z wielką radością staniemy się częścią społeczności Sosnowca. Naszym pracownikom będziemy oferować konkurencyjne pensje i bardzo atrakcyjne pakiety świadczeń dodatkowych. Zależy nam także na budowaniu niezwykłej atmosfery pracy i stwarzaniu licznych możliwości rozwoju kariery w naszej dynamicznej globalnej organizacji.

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

Gigant internetowy zapowiedział także chęć nawiązania kontaktów z lokalnymi uczelniami:

Będziemy ściśle współpracować z najlepszymi uczelniami w regionie, aby zachęcić najbardziej utalentowanych absolwentów do tego, by dołączyli do nas i w przyszłości to oni zarządzali naszą firmą.

Ogłoszenia o poszukiwanych pracownikach można znaleźć w tym miejscu.

Inwestycja w Sosnowcu to już 5 Centrum Logistyczne Amazon w Polsce – dwa funkcjonują w okolicach Wrocławia, jedno koło Poznania, a czwarte powstaje pod Szczecinem. Gigant ma także w Polsce Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz biuro Amazon Web Services w Warszawie.

Łącznie Amazon daje w Polsce pracę około 7000 osób. Mimo tak wyraźnej obecności w naszym kraju gigant wciąż nie przygotował polskiej wersji swojego sklepu.

Sosnowiec zaczyna przyciągać światowych gigantów – w 2017 roku w mieście ma się odbyć koncert Nirvany.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.