Amazon stworzy film dokumentalny o Robercie Lewandowskim. Kiedy premiera?

27.07.2021 14:27
Amazon stworzy film dokumentalny o Robercie Lewandowskim. Kiedy premiera? Fot. MAXIM SHEMETOV/AFP/East News

Popularny polski piłkarz i jeden z najlepszych napastników na świecie doczeka się filmu dokumentalnego od Amazona. Produkcję o Lewandowskim zobaczymy już w 2022 roku.

Robert Lewandowski został bohaterem dokumentu od Amazona

Programy dokumentalne przeżywają niedawno prawdziwy renesans z powodu streamingowych platform - takie produkcje jak "Król Tygrysów", czy "Ostatni taniec" od Netfliksa były na szczytach popularności w 2020 roku. Zresztą nawet Amazon podbił serca fanów sportu poprzez serię "All or Nothing", która w ostatnich latach opowiadała m.in. o Manchesterze City, czy Tottenhamie Hotspur.

Polecamy

Teraz do oferty Amazon Prime Video dojdzie kolejny film dokumentalny - ten skupi się na najlepszym piłkarzu w historii Polski, Robercie Lewandowskim. Z oficjalnego opisu produkcji dowiadujemy się, że projekt skupi się nie tylko na jego karierze, ale także na życiu prywatnym i opowie nam historię chłopaka z Leszna, który ciężką pracą i talentem podbił cały świat.

Na temat niezatytułowanej na razie produkcji wypowiedział się sam bohater filmu, Robert Lewandowski:

Pomysł na ten film jest nieoczywisty, dlatego zdecydowałem się na jego realizację. To będzie historia wzlotów i upadków, momentów siły, ale i chwil słabości. Bez upiększania – tak jak było naprawdę. Film przedstawi wiele nieopowiedzianych wcześniej historii z mojej kariery, które z pewnością zainteresują fanów piłki nożnej. Mam jednak nadzieję, że widzowie, którzy nie śledzą rozgrywek piłkarskich również z zainteresowaniem obejrzą ten film.

Polecamy

Lewandowski wyjaśnił też, że chciałby, aby ten projekt był źródłem inspiracji i motywacji dla młodych dzieciaków. Dla tych, którzy marzą o byciu wielkim, ale boją się, że nie będą w stanie spełnić swoich ambicji. Na temat projektu wypowiedział się również Christoph Schneider, Dyrektor Zarządzający Prime Video Germany:

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani współpracą z Robertem Lewandowskim, jego zespołem i tworzeniem dokumentu, który da widzom na całym świecie wgląd w karierę wyjątkowej postaci, jaką jest Robert. Historia Roberta Lewandowskiego to nie tylko zwycięstwa, ale także trudności, niepowodzenia i jego ogromna determinacja w przezwyciężeniu ich w drodze do sukcesu – mówi 

Dowiedzieliśmy się również, że film zrealizuje polska firma Papaya Films. Film ma zadebiutować na Amazon Prime Video już w 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.