Amazon szykuje się do debiutu w naszym kraju. Za ekspresowe doręczenie przesyłek odpowie Poczta Polska

19.02.2020 12:36
pracownica centrum dystrybucyjnego Amazona|undefined Fot. materiały prasowe Amazon

Amazon, największa na świecie internetowa platforma handlowa, jest w Polsce, ale jakby jej nie było. Gigant zatrudnia w naszym kraju ponad 16 000 osób, jednak zakupy musimy robić w niemieckim oddziale przedsiębiorstwa. Jeszcze w 2020 roku ma się to zmienić.

Amazon nie ma sobie równych w internetowym handlu. Z największej platformy e-handlowej na świecie korzystają setki milionów ludzi, co przekłada się na zyski idące w miliardach dolarów.

Sklep szczyci się między innymi szybkością obsługi. Paczki kompletowane są często w ciągu minut od złożenia zamówienia, co przekłada się na błyskawiczną wysyłkę. To właśnie obsługa logistyczną zamówień zajmują się pracownicy w już kilkunastu zbudowanych w Polsce centrach dystrybucyjnych.

Przeczytaj także

Mimo, że Amazon jest obecny biznesowo w Polsce, polscy klienci są traktowani po macoszemu. Zakupy realizowane są przez polskojęzyczną stronę na niemieckiej wersji serwisu, chociaż zamówienia realizowane są z Polski. Jak wynika z przecieków, jeszcze w 2020 roku ma się to zmienić. Światowy gigant chce postawić na Pocztę Polską jako partnera w błyskawicznym dostarczaniu zamówień do klientów.

Amazon w Polsce. Zamówienia obsłuży Poczta Polska

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Amazon prześwietlił dokładnie funkcjonowanie Poczty Polskiej i uznał, że spełnia one stawiane partnerom logistycznym wymagania jakościowe. Rozmowy miedzy przedsiębiorstwami cały czas trwają, a osiągnięcie ostatecznego porozumienia przewidywane jest na kwiecień 2020 roku.

Narodowy operator pocztowy miałby zostać odpowiedzialny nie tylko za obsługę paczek w Polsce, lecz także realizować przesyłki na Ukrainę.

Posłuchaj podcastu

Allegro, którego Amazon stanie się po debiucie w Polsce śmiertelnym wrogiem, współpracuje blisko z InPostem, znanym przede wszystkim z paczkomatów.

Amazon to nie tylko sklep internetowy. Gigant rzucił też wyzwanie Netfliksowi i Disney+ i oferuje dostęp do własnych filmów i seriali. Jedną największych inwestycji ma być serial „Władca pierścieni”. 

Zobacz także: „Władca Pierścieni”: w serialu Amazona powrócą uwielbiani bohaterowie 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.