Amazon zaprezentował swoje własne Smart TV. Obsłuży je Alexa

10.09.2021 13:50
Amazon zaprezentował swoje własne Smart TV. Obsłuży je Alexa Fot. materiały prasowe/Amazon

Amazon zaprezentował swoje pierwsze telewizory. Te będą zawierały urządzenia Fire TV, obsługę głosem przy pomocy Alexy oraz oczywiście obsługę rozdzielczości 4K.

Amazon wchodzi na rynek telewizorów. Oto Amazon Fire TV Omni Series

Amazon wchodzi na rynek telewizorów. Jak zwykle robi to z przytupem, prezentując przy okazji nową wersję urządzenia Fire TV. Sprzęt nazywa się Amazon Fire TV Omni Series zawiera wbudowany moduł Fire TV, a także Alexę do obsługi telewizora głosem. Ta wersja ma kosztować 409,99 dolarów. W sprzedaży pojawi się również Fire TV-4 Series, które nie będzie zawierało Alexy.

Polecamy

Producenci zapowiadają, że ma to być nowa jakość w oglądaniu telewizji. Jak twierdzi Daniel Rausch, wiceprezes Amazona ds. Urządzeń i Serwisów rozrywkowych:

Zmieniliśmy obliczę oglądania telewizji, skupiając się na integracji naszych dwóch najpopularniejszych sprzętów w jednym. Dzięki temu nasze zestawy będą pozwalały na szybsze, prostsze i bardziej naturalne zarządzanie twoim telewizorem.

Omni Series łączy użyteczność Fire TV i technologii głosowej Alexy do wyszukiwania seriali, przełączania się między różnymi kanałami, a także przyciszania, zmiany jasności, czy obsługi innych ustawień za pomocą prostych komend.

Telewizor potrafi również wykonywać telefony, a także otrzyma aplikację Zoom w kolejnych miesiącach 2021 roku. Amazon zapowiedział też, że planowana jest również integracja z systemami Smart Home (jak np. podgląd z kamer monitoringowych). 

Polecamy

Oprócz tego telewizory mają zawierać szereg poleceń przygotowanych specjalnie pod Omni Series:

  • "Alexa, kick off my day" - Alexa przeczyta prognozę pogody, wydarzenia dodane do kalendarza, a następnie przełączy na informacyjny kanał telewizyjny
  • "Alexa, what should I watch?" - wersja beta usługi zostanie wprowadzona jeszcze w tym roku. Pozwoli na wyszukanie filmów i seriali z usług streamingowych na podstawie różnych kategorii (m.in. gatunek, dany aktor, reżyser i inne)
  • "Alexa, Play Something" od Netflix - odtwarza losową produkcję od Netflix
  • "Alexa, play TikTok" - odtwarza stronę główną TikToka
  • X-Ray on Prime Video - to opcja dla kinomanów. Ma pozwolić na wyświetlanie nazwisk aktorów, ciekawostek, filmografii reżyserów i innych informacji, tak by "użytkownik nie musiał szukać telefonu"

Amazon potwierdził również, że do sprzedaży trafi Fire TV Stick 4K Max, który ma zawierać sporo nowych usług głosowych Alexy, a także być około 40% mocniejszy od obecnego sprzętu. To pozwoli na bardziej stabilne i szybsze działanie aplikacji pokroju Netflix, HBO Max, czy Amazon Prime Video. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.