Pogoda
28.08.2019 11:02

Amerykanin podziękował Polsce za "Wiedźmina", bo pomógł mu wygrać walkę z rakiem

Gra "Wiedźmin 3" to międzynarodowy fenomen, który w trakcie ponad 4 lat od premiery stał się jedną z najlepiej ocenianych gier w historii całej branży. Dlatego niedziwne, że produkcja wpłynęła pozytywnie na wiele ludzkich żyć. 

Wiedźmin 3
foto: materiały prasowe/CD Projekt RED

Pewien mieszkaniec USA postanowił podziękować nie tylko twórcom z CD Projekt RED, ale całemu narodowi polskiemu. Na bramie polskiej ambasady w USA pojawiła się bowiem tabliczka, na której napisano podziękowania dla całej Polski za "Wiedźmina 3". Pełen napis brzmiał "Thank you Poland for The Witcher", a zdjęcie na Twitterze udostępnił oficjalny profil polskiej instytucji na terenie Stanów Zjednoczonych. 

Amerykanin podziękował Polsce za Wiedźmina

Zdjęcie szybko stało się viralem, a udostępniono je nawet na różnych fanpage'ach z memami, czy na Reddicie. Zobaczcie bardzo miłą wiadomość dla ambasady:

wiedźmin nintendo switch
wiedźmin nintendo switch
Przeczytaj także "Wiedźmin 3" na Nintendo Switch zachwyca [WIDEO]

Autorem tej tabliczki jest użytkownik Reddita o pseudonimie NotAfraidofAlQaeda. Internauta podzielił się swoją historią, z której wynika, że jeszcze niedawno cierpiał na raka jąder. Przeszedł wiele operacji, a także chemioterapię. Mężczyzna napisał, że w trakcie regeneracji i walki z chorobą pomogła mu gra "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Dzieło Redów zrobiło na nim tak wielkie wrażenie, że zapominał o swoich problemach i gra zwyczajnie podniosła go na duchu. 

To skłoniło go do podziękowania w sposób naprawdę spektakularny. Niestety, CD Projekt RED jeszcze nie odniósł się do miłego gestu ze strony fana "Wiedźmina 3". 

Zobacz także: Geralt z serialu Netfliksa jest dostępny w "Wiedźminie 3" [FOTO]

Tagi: Gry Wiedźmin