Pogoda
29.05.2018 11:10

Amerykański lekarz sprzedaje homeopatyczne pliki MP3

Homeopatia, jak wskazują wyniki wielu badań, jest bezużyteczna jeśli chodzi o walki z chorobami, Nie przeszkadza to jednak w wymyślaniu coraz to nowych sposobów na wyciągnięcie od chorych pieniędzy – tym razem to „eRemedies”, czyli „substancje czynne z roztworów homeopatycznych podawane w postaci dźwięku”.

słuchawki
foto: materiały prasowe

Na stronie internetowej doktora (zapewne już niedługo, jako że wszczęto postępowanie dyscyplinarne w jego sprawie) Williama Edwina Graya III można znaleźć ponad 250 plików MP3 mających leczyć najpopularniejsze, ale i najgroźniejsze choroby – na przykład Ebolę.

Można tam także zapoznać się z entuzjastycznymi opiniami chorych, którzy po wysłuchaniu kilkunastusekundowych nagrań zostali cudownie uzdrowieni, mimo że medycyna konwencjonalna okazywała się być całkowicie nieskuteczną. Wiarygodność tych wpisów pozostawia oczywiście sporo do życzenia.

foto: zrzut ekranu

Jak przekonuje William Edwin Gray III, udało mu się znaleźć sposób na stworzenie „elektronicznych ekstraktów homeopatycznych czynników pozyskanych bezpośrednio ze środków zaaprobowanych do użytku przez amerykańską Agencję Żywności i Leków”.

Chcecie więcej wyjaśnień? Proszę bardzo:

"

Ważną zasadą homeopatii jest to, że nanoklastry substancji promieniują energią. Jest ona możliwa do wykrycia za pomocą cewki, zostaje wzmocniona, a następnie zdigitalizowana do postaci plików MP3 – takich samych, w jakich przechowywana jest muzyka. "

Homeopatyczne MP3 nowym pomysłem medycyny alternatywnej

Jeden plik wyceniono na 5 dolarów – co ciekawe, według twórcy homeopatycznego MP3 zachowuje on moc lecznicza przez 3 dni, później staje się zwykłym nagraniem świstów, a kontynuowanie kuracji wymaga zakupu nowego pliku.

Co ciekawe, zarzuty stawiane przez środowisko lekarskie nie dotyczą sprzedawani środków homeopatycznych, które nie działają - William Edwin Gray III może zostać pozbawiony prawa przedstawiania się jako lekarz, gdyż… sprzedaje pliki MP3 bez należytego zdiagnozowania pacjentów.

W razie, gdybyście zastanawiali się, czy homeopatia nie jest przypadkiem prawdziwa, obejrzyjcie sobie demonstrację Jamesa Randiego, który bezlitośnie punktuje absurdy tego pomysłu popełniając przy tym samobójstwo na scenie:

William Edwin Gray III przyznał, że odebranie mu tytułu lekarza nie wpłynie w żadne sposób na jego karierę jako homeopaty – aczkolwiek tradycyjni przedstawiciele tego nurtu patrzą na niego z nieufnością i raczej nie chcą widzieć go w swoich szeregach.

Wierzycie w skuteczność homeopatii?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele