Pogoda
12.07.2018 14:04

Amerykański teleturniej „Paid off” spłaci studenckie pożyczki uczestników. Jest wielu chętnych

W stacji telewizyjnej TruTv zadebiutował program „Paid off” – show przeznaczony dla zadłużonych absolwentów wyższych uczelni. Wygrane pieniądze mają im pomóc w spłacie zaciągniętych kredytów.

Paid off
foto: kadr ze zwiastunu programu „Paid off”

W kontrowersyjnych pomysłach Amerykanie nie mają sobie równych. Gdy w grę dodatkowo wchodzi wysoka oglądalność telewizyjnych show, producenci z USA potrafią jednak przebić samych siebie. Stacja TruTv postanowiła wyemitować teleturniej, w którym główną nagrodą będzie spłata studenckich pożyczek uczestników.

Paid off

„Paid off” – nowy amerykański program pomoże studentom

 „Paid off”, bo taką nazwę nosi program, w swej formule nie odbiega od innych znanych teleturniejów. Zadaniem trójki konkurujących ze sobą studentów jest udzielenie odpowiedzi na serię pytań.  Niektóre z nich wymagają od uczestników wykazania się wiedzą z rozmaitych dziedzin, jednak większość z nich nastawiona jest na rozbawienie widza. Osoba, której uda się uzyskać najwięcej przechodzi do rundy finałowej. Wysokość wygranej uzależniona jest od tego, na ile pytań uda jej się odpowiedzieć.

Gospodarzem programu został Michael Torpey, aktor znany m.in. z roli w  serialu „Orange Is The New Black”. Podczas gry pyta on studentów m.in. o to, czego ich rodzice nie chcieliby znaleźć w ich akademiku oraz jaka rzeźba najlepiej oddawałaby wielkość ich obecnego zadłużenia. Różnorodność zagadnień jest na tyle duża, że być może w przyszłości pojawi się jakieś pytanie związane z muzyką, jak np. w polskiej edycji telerutnieju „Milionerzy".

Paid off

Teleturniej spłaci studenckie pożyczki

Wymogiem wzięcia udziału w zabawie jest posiadanie studenckiego kredytu. I chociaż dla wielu wizja młodych ludzi rywalizujących o spłatę długów wydaje się absurdalna, okazuje się, że wśród Amerykanów nie brakuje chętnych do podjęcia wyzwania.

Paid off

Około 70 % młodych ludzi w USA w czasie studiów zdecydowało się na zaciągnięcie pożyczki. Średnia wysokość kredytów na jednego studenta wynosi aż 37 tysięcy dolarów. Prowadzący „Paid off” Michael Torpey w rozmowie z Washington Post stwierdził, że w obecnej sytuacji gra wydaje się być bardzo trafionym pomysłem.

"

Jeden z głównych haseł przewodnich programu brzmi „absurdalne show pasujące do absurdalnego kryzysu” "

Pierwszy odcinek nowego show w USA wyemitowano 12 lipca 2018 roku o godzinie 22 czasu wschodniego. Zwyciężczynią została 28-letnia Madeleine Pilon, zadłużona na ponad 41 tysięcy dolarów. Uczestniczce ostatecznie udało się wygrać 24 tysiące.

Olga Konarzycka
Tagi: Duperele