Android 7.0 dostał nazwę Nougat
Michał Tomaszkiewicz
01.07.2016 11:46
Android 7.0 dostał nazwę Nougat Fot. Google

Google podało oficjalnie nazwę nadchodzącej nowej wersji systemu Android. Spośród propozycji z całego świata wybrano określenie opisujące orzechowy deser.

Zgodnie z tradycją, nazwa kolejnej odsłony Androida związana jest ze słodkościami. Wcześniejsze edycje mobilnego systemu operacyjnego nosiły miana Jelly beam, KitKat, Lollipop i Marshmallow. Pierwsze litery nazw to oznaczenie kodowe poszczególnych wersji systemu.

Po raz pierwszy Google zwróciło się z prośbą o pomoc przy ustalaniu nazwy do internautów – wszyscy mogli wpisywać swoje propozycje (pod warunkiem, że będą zaczynać się na literę „n”) na specjalnie przygotowanej stronie.

Propozycje zgłaszane przez naszych Czytelników, mimo że odwołujące się do wprost do polskiej duszy, nie zdołały przekonać do siebie oficjeli Google.

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

Oficjalna nazwa została uroczyście odsłonięta przed kwaterą główną Google. Nie zabrakło też okolicznościowej konsumpcji słodyczy.

Początkowo za faworyta w grze o nazewniczy tron uchodziła Nutella – najwyraźniej jednak Google nie udało się porozumieć z producentem masła orzechowego.

Android 7.0 Nougat ma zadebiutować jesienią 2016 roku. Wśród najważniejszych nowości (Google chwali się, że jest ich ponad 250) znalazła się między innymi funkcja uruchamiania dwóch aplikacji na dzielonym ekranie, możliwość uruchamiania programów bez konieczności ich wcześniejszego zainstalowania (proces ten odbywa się w locie, w miarę potrzeb pobierane będą kolejne moduły) i dostosowanie systemu do lepszej obsługi aplikacji Wirtualnej Rzeczywistości.

Już teraz można zastanawiać się nad słodkościami, których nazwy zaczynają się na literę „o” – Oreo wydaje się być zbyt oczywistym wyborem ;)

Jak się Wam podoba nazwa nowego Androida?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.