Pogoda
02.03.2016 15:44

Android w Galaxy S7 z dużym apetytem na pamięć

Android 6.0 Marshmallow, pod kontrolą którego działa Samsung Galaxy S7 i S7 Edge, zajmuje znaczącą część pamięci smartfona. Jak dużo przestrzeni pozostaje na aplikacje i pliki użytkownika?

Android w Galaxy S7 z dużym apetytem na pamięć
foto: kadr z wideo

Instalowany na Samsungu Galaxy S7 system operacyjny wzbogacony jest o opracowaną przez producenta nakładkę TouchWiz. Świeżo po zainstalowaniu Android 6.0 Marshmallow wraz z aplikacjami systemowymi i oprogramowaniem Samsunga zajmuje 8 GB.

To znaczna część dostępnej w smartfonie pamięci. W Polsce w przedsprzedaży dostępne są modele wyposażone w 32 GB pamięci (w praktyce oznacza to dostępność 29 GB ze względu na różnice w liczeniu pojemności przez producentów i system). Jak łatwo wyliczyć, do dyspozycji właściciela zaraz po rozpakowaniu telefonu zostaje 21 GB.

W tej przestrzeni zainstalują się jednak aplikacje powiązane z kontem użytkownika. W praktyce oznacza to uszczuplenie pamięci nawet o kilka dodatkowych GB, szczególnie gdy wśród pobieranego oprogramowania znajdują się gry.

To zła informacja dla właścicieli Samsunga Galaxy S7, wśród których znajdą się przede wszystkim osoby intensywnie wykorzystujące możliwości smartfonów i korzystające z dużej liczby aplikacji. Przestrzeń 32 GB może się szybko okazać zbyt mała, model z 64 GB pamięci będzie jednak wyczuwalnie droższy od i tak kosztującego ponad 3000 złotych flagowego telefonu Samsunga. Sprawdź pełne dane techniczne Samsunga Galaxy S7.

Pierwsi użytkownicy Samsunga Galaxy S7 dostarczyli także dobrych wiadomości. Pod koniec lutego 2016 internet obiegła burza związana z informacją o braku możliwości instalowania aplikacji na wkładanej do smartfona karty micro-SD. Obawy okazały się być przedwczesne.

foto: zrzut ekranu

Jak wynika z relacji właścicieli, Samsung Galaxy S7 daje możliwość przenoszenia zainstalowanego przez użytkowników oprogramowania na kartę pamięci – i robi to całkiem skutecznie nawet bez korzystania z funkcji adoptable storage. Galaxy S7 i S7 Edge obsługuje micro-SD o pojemności do 200 GB. Wersje Dual SIM nie pozwalają na rozbudowanie pamięci.

Szczegółowy opis smartfonu Samsung Galaxy S7 podaliśmy chwilę po oficjalnej premierze w przeddzień targów Mobile World Congress 2016.

Ile pamięci zostawia Wam do dyspozycji Android?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Samsung