"Ktoś zrobił panu Kazikowi wielki prezent" – Andrzej Duda o aferze z Radiową Trójką

22.05.2020 12:20
"Ktoś zrobił panu Kazikowi wielki prezent" – Andrzej Duda o aferze z Radiową Trójką Fot. . Romana Makówka/Antyradio.pl

Od kilku dni nie milkną echa związanane z utworem „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika Staszewskiego. Teraz nawet prezydent Andrzej Duda wypowiedział się w sprawie.

Piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika Staszewskiego stała się przyczynkiem niemałej burzy w świecie mediów. Tekst piosenki nawiązuje do wydarzeń z 10 kwietnia 2020 roku, gdy prezes PIS Jarosław Kaczyński, mimo obowiązującego wtedy zakazu odwiedzania cmentarzy, pojechał na "Powązki", aby złożyć kwiaty na grobie swoich bliskich. 

Kazik na szczycie listy przebojów?

W zeszłym tygodniu utwór wygrał listę przebojów radiowej Trójki. Niedługo później okazało się, że "przypadkiem" zniknęła ona z listy.  W radiu rozpoczęły się przepychanki słowne, dotyczące odpowiedzialności za taki stan rzeczyWydarzenie to przelało czarę goryczy pracowników radia, którzy w proteście przed tego rodzaju cenzurą, zaczęli licznie odchodzić z pracy.

Przeczytaj także

Prezydent Duda o "aferze Kazika"

W czwartek wieczorem na Facebooku odbyła się sesja pytań i odpowiedzi z prezydentem Andrzejem Dudą. Polityk w pewnym momencie został zapytany, co sądzi o aferze związanej z listą przebojów Trójki. Jego odpowiedź jest niezwykle ciekawa. Co odpowiedział? 

"Przede wszystkim niesmak, ogromny niesmak taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca i to jest żenujące” – zaczął Andrzej Duda.

Przeczytaj także

Następnie podkreślił, że w Polsce obowiązuje wolność wyrażania poglądów, także w piosence. Dlatego cała sytuacja jest dla niego niezrozumiała. 

"Mam nadzieję, że zostaną z tego wyciągnięte odpowiednie konsekwencje, bo - pytanie - czy to jest jakaś zła wola, czy kompletny brak profesjonalizmu" – dodał. 

Co ciekawe, następne sentencje pokazują bardzo specyficzne stanowisko prezydenta do całej sprawy. 

"Myślę, że wielu wykonawców zazdrości panu Kazikowi Staszewskiemu, bo popularność, jaką zyskała dzięki temu jego piosenka, i w związku z tym także i pieniądze, które zarobi, z pewnością wzbudzają zazdrość niejednego muzyka. Ktoś, kto doprowadził do tej sytuacji, niewątpliwie zrobił panu Kazikowi wielki prezent" – powiedział prezydent.

Należy zauważyć, że rzeczywiście temat utworu nie schodzi z ust opinii publicznej i mediów od kilku dni. Czy jednak okoliczności, w jakich prowadzone są dyskusje o utworze rzeczywiście są "wielkim prezentem" dla artysty, jak sugeruje prezydent? To już kwestia otwarta do samodzielnej oceny.

Przeczytaj także

Czytaj także: Kazik wypuścił kolejną piosenkę! „Powiedzcie, że kochacie nas” śpiewa z Wojtkiem Jabłońskim [WIDEO] 

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.