Nie żyje Andrzej Kozioł, były wokalista zespołu VOX. Miał 73 lata

14.01.2022 10:47
Nie żyje Andrzej Kozioł, były wokalista zespołu VOX. Miał 73 lata Fot. Shutterstock

Nie żyje Andrzej Kozioł, były wokalista zespołu VOX. Piosenkarz zmarł 13 stycznia 2022 w wieku 73 lat, po długiej chorobie.

Andrzej Kozioł z grupą VOX związany był od maja 1977 roku. Zespół opuścił w 1997 roku. Informację o śmieci piosenkarza potwierdził menadżer Bogdan Zep.

Andrzej Kozioł, były wokalista zespołu VOX, nie żyje

Andrzej Kozioł urodził się w 1949 roku w Zamościu. Gdy po 20 latach zakończył współpracę z grupą Vox, prowadził kawiarnię artystyczną, nagrywał audiobooki i udzielał się w spotach reklamowych.

Polecamy

Historia zespołu Vox rozpoczęła się w 1978. Witold Paszt założył wtedy męski kwartet, w którym występowali jeszcze Andrzej Kozioł, Ryszard Rynkowski i Jerzy Słota. Niemal od razu zespół zaczął bić rekordy popularności w kraju i za granicą.

Grupa koncertowała w NRD, RFN, Holandii, Szwecji, na Kubie, w Czechosłowacji, ZSRR, Bułgarii, USA i Kanadzie.  Do najbardziej znanych piosenek Voxu należą "Bananowy Song", "Rycz mała, rycz" czy "Szczęśliwej drogi, już czas".

Zobacz również: Artyści zareagowali na śmierć Andrzeja Nowaka. "Zmarł autor najpiękniejszej polskiej solówki gitarowej"

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.