Andrzej Nowak nie żyje. Gitarzysta i założyciel TSA miał 62 lata

04.01.2022 19:40
Andrzej Nowak nie żyje. Gitarzysta i założyciel TSA miał 62 lata Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zmarł Andrzej Nowak. Lider i założyciel zespołów TSA i Złe Psy miał 62 lata.

4 stycznia 2022 w wieku 62 lat zmarł gitarzysta Andrzej Nowak. O śmierci muzyka poinformowano na jego oficjalnym profilu na Facebooku.

Andrzej Nowak nie żyje

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym odszedł nasz przyjaciel, wielki muzyk, kompozytor i człowiek wielu pasji.

- czytamy.

Andrzej Nowak współpracował z Martyną Jakubowicz, Tadeuszem Nalepą oraz Harley Davidson Band. Największą popularność zyskał jednak jako członek zespołu TSA. Od 1999 roku współtworzył zespół Złe Psy.

Grupa TSA należy do pionierów muzyki heavy metalowej w Polsce. Przez lata zespół pracował nad swoim indywidualnym, prekursorskim stylem, wzorując się na takich legendach muzycznych z zagranicy jak: AC/DC albo wczesny Led Zeppelin. Zespół powstał w 1979 roku w Opolu z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka i basisty Tomasza "Whatfora" Zatwarnickiego. Zadebiutowali w 1981 roku singlem "Mass Media/Wpadka", a pierwszy album studyjny pod tytułem "TSA" ukazał się w 1983 roku.

Nie podano przyczyny śmierci Andrzeja Nowaka.

Polecamy
Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.