Andrzej Nowak spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy

13.01.2022 10:54
Andrzej Nowak spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Pogrzeb założyciela zespołów TSA i Złe Psy, Andrzeja Nowaka odbędzie się na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie. Uroczystość będzie miała charakter państwowy.

4 stycznia 2022 w wieku 62 lat zmarł gitarzysta TSA, Andrzej Nowak. Muzyk współpracował również z Martyną Jakubowicz, Tadeuszem Nalepą oraz Harley Davidson Band. Największą popularność zyskał jednak jako członek zespołu TSA. Od 1999 roku współtworzył zespół Złe Psy.

Andrzej Nowak spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

Pogrzeb Andrzeja Nowaka odbędzie się 28 stycznia 2022 w Warszawie. Informacja na ten temat pojawiła się na profilu zmarłego artysty.

Polecamy

Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 11, w piątek 28 stycznia 2022, na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 45 w Warszawie.  O dacie i miejscu pogrzebu zawiadomiła żona muzyka Justyna.

Trwają również przygotowania do transmisji pogrzebu online. Link zostanie udostępniony za kilka dni.

Grupa TSA należy do pionierów muzyki heavy metalowej w Polsce. Przez lata zespół pracował nad swoim indywidualnym, prekursorskim stylem, wzorując się na takich legendach muzycznych z zagranicy jak: AC/DC albo wczesny Led Zeppelin. Zespół powstał w 1979 roku w Opolu z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka i basisty Tomasza "Whatfora" Zatwarnickiego. Zadebiutowali w 1981 roku singlem "Mass Media/Wpadka", a pierwszy album studyjny pod tytułem "TSA" ukazał się w 1983 roku.

Zobacz również:  Andrzej Nowak (TSA): Wyprzedziliśmy epokę [VIDEO]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.