Andrzej Rozmus nie żyje. Grał w "Ojcu Mateuszu" i "Polityce" Patryka Vegi

02.03.2021 07:06
płomień świecy/materiały prasowe Fot. Value Stock Images/East News

Zmarł Andrzej Rozmus. Aktor miał tylko 53 lata. Zasłynął rolami w serialach "Ojciec Mateusz", "Wydział zabójstw", "Ślad" i filmie "Polityka" Patryka Vegi.

Smutne wieści dla polskiego teatru, kina i telewizji. W nocy z 28 lutego na 1 marca 2021 roku zmarł Andrzej Rozmus. Miał jedynie 53 lata.

Andrzej Rozmus nie żyje. Co było przyczyną śmierci?

O śmierci aktora poinformowano na fanpage'u Teatru Zagłębie w Sosnowcu, z którym Rozmus był związany od roku 1997. Przyczyną śmierci była choroba, z którą artysta od lat się zmagał.

Jako wieloletni aktor Teatru Zagłębie w Sosnowcu, wystąpił w niezliczonej ilości przedstawień tego przybytku, między innymi w takich sztukach jak "Zmierzch", Przygody Tomka Sawyera", "Ania z Zielonego Wzgórza", "Szewcy", "Antygona", Ożenek", "Wyzwolenie", "Zaćmienie, "Czerwone Zagłębie", "Pyza na polskich dróżkach", "Zemsta" czy "Na dnie". W poprzednich latach swojego życia występował też na deskach Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie i Teatru Nowego w Zabrzu.

Polecamy

Rozmus grał również w wielu polskich filmach i serialach. Widzowie kojarzyć go mogą z takich tytułów telewizyjnych jak "Stulecie Winnych", "Ojciec Mateusz", "Ślad", "Na sygnale", "Barwy szczęścia", "Wydział zabójstw", "Pierwsza miłość" i "Święta wojna". W ostatnich latach zagrał również w filmie Patryka Vegi "Polityka", gdzie wcielił się w postać Oficera CBA.

Polecamy

Ceremonia pogrzebowa Andrzeja Rozmusa odbędzie się 3 marca 2021 roku o godzinie 12.00 na cmentarzu w Katowicach - Starych Panewnikach.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.