Pogoda
02.06.2020 14:18

Anja Rubik krytykuje misję kosmiczną Crew Dragon-Demo2 Space X i Elona Muska: "Miliardy dolarów, aby zadowolić ego"

NASA wraz z firmą SpaceX po dziewięciu latach przerwy wznowiła program załogowych lotów kosmicznych na terenie USA. Jednak nie wszyscy są zachwyceni misją kosmiczną, którą sfinansował Elon Musk.

Anja Rubik nie ekscytuje się lotem statku Crew Dragon
foto: FaceToFace/REPORTER

Niewątpliwie misja kosmiczna Crew Dragon-Demo2 Space X była jednym z najbardziej interesujących wydarzeń ostatnich lat związanych z eksploracją kosmosu. W sobotę 30 maja 2020 roku Bob Behnken i Doug Hurley przeszli do historii jako pierwsi astronauci wysłanymi w kosmos przez prywatną firmę. Śmiałkowie polecieli na orbitę dzięki statkowi Crew Dragon od firmy SpaceX, należącej do Elona Muska.

Anja Rubik krytykuje działania NASA i SpaceX, firmy Elona Muska

SpaceX stworzył rakietę wielorazowego użytku, której pierwszy człon wraca z kosmosu i ląduje na bezzałogowej barce. Koszt dostępu do przestrzeni kosmicznej zmalał dzięki temu o rzędy wielkości. Firma Elona Muska, ma oszałamiające plany na przyszłość: następna rakieta, nazwana Starship, ma być znacznie większa i umożliwiać regularne loty załogowe na Marsa.  
Nie wszyscy jednak są zachwyceni misją kosmiczną, którą sfinansował Elon Musk. Do ekologów, polityków i aktywistów dołączyła również modelka Anja Rubik. Gwiazda często udziela się charytatywnie i bierze udział w wielu kampaniach społecznych.

"

Miliardy dolarów, aby zadowolić ego! Podczas gdy nasza planeta i my walczymy! Ciągły brak pieniędzy na ochronę przyrody, na nowe, bardziej ekologiczne rozwiązania, na ocalenie gatunków na naszej planecie! Ale hej! Wydajmy miliardy w kosmosie, by szukać "planu B", bo spieprzyliśmy naszą planetę i nudno jest próbować ją ocalić! "

- skomentowała start rakiety na swojej relacji na Instagramie sławna modelka.
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, na którą polecieli Bob Behnken i Doug Hurley, została stworzona jako jednostka badawcza. Jeśli chcecie sprawdzić prowadzone na niej badania i ich wykorzystane na Ziemi, polecamy aplikację Space Station Research Xplorer.

Tagi: Newsy