Pogoda
25.10.2017 12:32

Anna Dereszowska jako Księżniczka Leia w polskiej wersji Star Wars Battlefront II

Leia Organa przemówiła po polsku. Głosu siostrze Luke'a Skywalkera w nadchodzącej grze Star Wars Battlefront II użyczyła aktorka Anna Dereszowska. Jak wypadła w nowej roli?

Anna Dereszowska jako Księżniczka Leia w polskiej wersji Star Wars Battlefront II
foto: EA Polska/YouTube

Wiele kobiet po obejrzeniu oryginalnej trylogii Star Wars marzyło, żeby móc być jak Księżniczka Leia. Okazuje się, że aktorka Anna Dereszowska też zawsze chciała wcielić się w ukochaną Hana Solo. Dzięki grze Star Wars Battlefront II stało się to możliwe. Na oficjalnym kanale YouTube EA Polska pojawiło się nowe wideo, prezentujące kto podłoży głosy pod postacie występujące w grach. Pisaliśmy już o Mirosławie Zbrojewiczu, który wcielił się w Dartha Vadera.

W krótkim wideo widzimy Dereszowską w kultowym stroju Lei z filmu „Nowa Nadzieja. Nie mogło zabraknąć koczków, blastera no i oczywiście R2-D2! Aktorka opowiedziała o wyzwaniu w krótkim wywiadzie. 

Dla graczy głos Dereszowskiej nie jest obcy. Dubbingowała już kilka bohaterek gier wideo. Jedna z najważniejszych ról aktorki to postać Kate Walker z gry Syberia 3. O co chodzi w Star Wars Battlefront II? W tej sieciowej strzelance gracze wcielają się w zwykłych szeregowców obu stron konfliktu, ale mają również możliwość zagrać głównymi bohaterami znanymi z „Gwiezdnych Wojen”. Do dyspozycji graczy będą dostępne klasyczne bronie o raz pojazdy znane z filmowego oryginału. W grze oprócz Vadera i Lei pojawiają się również Kylo Ren, Rey, Luke Skywalker czy Han Solo.

Star Wars Battlefront II ukaże się na polskim rynku już 17 listopada 2017 roku. Gra dostępna będzie na PC-ty oraz konsole PS4 i Xbox One. Premiera gry pojawi się niecały miesiąc przed kinowym debiutem VIII epizodu sagi George'a Lucasa „Ostatni Jedi. Polska premiera filmu odbędzie się już 14 grudnia 2017 roku. 

Czy Anna Dereszowska sprawdzi się jako Leia Organa?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Gry Star Wars