Antyszczepionkowcy wykorzystali zdjęcie Krzysztofa Krawczyka. Wdowa po artyście: "To wyjątkowo podłe!"

19.01.2022 14:28
Krzysztof Krawczyk Fot. East News

Podczas marszu antyszczepionkowców w Poznaniu wykorzystano bezprawnie wizerunek Krzysztofa Krawczyka. Sprawę skomentował menadżer i wdowa po wokaliście.

W sobotę 15 stycznia 2021 odbył się "marsz pogrzebowy" antyszczepionkowców w Poznaniu. Maszerujący pokazywali wizerunki znanych osób, które według nich zmarły z powodu szczepionki przeciwko COVID-19. Antyszczepionkowcy bezprawnie wykorzystali zdjęcie Krzysztofa Krawczyka, a całą sprawę skomentowała wdowa po wokaliście.

Polecamy

Antyszczepionkowcy wykorzystali zdjęcie Krzysztofa Krawczyka. Wdowa po artyście: "To wyjątkowo podłe!"

Jak podaje lokalna "Gazeta Wyborcza", protestujący nieśli trumny z napisami "Ofiara szczepień" wraz ze zdjęciami i nazwiskami osób, które według nich zmarły z powodu szczepionki. Antyszczepionkowcy pokazali wizerunek Krzysztofa Krawczyka, który zmarł 5 kwietnia 2021.

Sprawę skomentował menadżer artysty, Andrzej Kosmala który poinformował, że śmierć Krawczyka nie była związana ze szczepieniami, a zachowanie antyszczpionkowców jest dla niego oburzające.

Polecamy

Wdowa po wokaliście, Ewa Krawczyk skomentowała sprawę dla "Wyborczej":

Krzysztof przez cały czas swego życia był za wszelkimi nowoczesnymi doświadczeniami medycznymi i w tym za szczepionkami. Wrogów szczepionek uważał za oszołomów i dzisiaj wykorzystywanie jego wizerunku w walce ze szczepionkami jest wyjątkowo podłe!

Kobieta zaapelowała, by bezprawnie nie wykorzystywać wizerunku jej zmarłego męża:

Dwa tygodnie przed śmiercią przyjął szczepionkę, ale powodem jego śmierci nie była szczepionka, tylko choroby, z którymi walczył! Rozumiem problem podejścia do szczepionek, ale błagam, nie wykorzystujcie w tym celu pamięci mego męża. Słuchajcie jego piosenek, a nie wykorzystujcie w jakichś własnych propagandowych celach!

Krzysztof Krawczyk cierpiał na arytmię oraz migotanie przedsionków, przeszedł również wcześniej operację biodra. Trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem i po kilku dniach został wypisany z placówki. Zmarł 3. dnia po opuszczeniu szpitala. Miał 74 lata.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.