Pogoda
14.05.2019 12:21

Aplikacja Apsik! dla alergików pomaga w unikaniu pyłków

Apsik!, darmowa aplikacja dla alergików, potrafi przeprowadzić łagodną ścieżką przez ciężkie dni, gdy wokół rozkwita natura, a w powietrzu pojawiają się niosące ból pyłki.

aplikacja dla alergików
foto: kadr z wideo

Apsik! nie ma co prawda mocy, żeby zapobiec pojawianiu się alergenów, może jednak wydatnie pomóc w przygotowaniu się na ich atak. Program będzie na bieżąco informował o stężeniu niebezpiecznych pyłków w lokalizacji użytkownika – wystarczy zaznaczyć, które są dla nas szkodliwe oraz udostępnić informacje o swojej lokalizacji.

O dokładność przekazywanych informacji nie ma się co martwić – Apsik! pobiera je w czasie rzeczywistym z bieżących odczytów ze stacji pomiarowych Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych.

Aplikacja potrafi także ostrzegać przez zbliżającymi się sezonami pylenia, zachęcając do wcześniejszego udania się do gabinetu alergologicznego w celu przygotowania się na nadchodzący kataklizm.

ArtSherlock
ArtSherlock
Przeczytaj także Dzięki aplikacji ArtSherlock odnaleziono w Niemczech wywieziony podczas wojny obraz

Aplikacja dla alergików ostrzega przed pyłkami

Apsik! oferuje aktualną bazę danych lekarzy zajmujących się alergiami – na żądanie może wskazać gabinet znajdujący się w pobliżu, a nawet umówić na wizytę.

Program pozwala także gromadzić informacje na temat przebiegu alergii w dzienniczku – dane o wpływie przepisanych środków łagodzenie objawów mogą okazać się bezcenne dla lekarza starającego się dobrać jak najlepsze medykamenty dla pacjenta.

Zobacz także: >> Cosmetic Scan ratuje przed alergenami w kosmetykach  <<

Twórcy programu zapewniają, że Apsik! jest całkowicie bezpłatny i nie ma (ani nie będzie mieć) żadnych mikropłatności.

Aplikacja dla alergików dostępne jest w sklepie Google Play oraz na App Store.

Macie na coś alergię?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile