Pogoda
02.02.2018 14:28

Aplikacja JustDrive pozwala taniej tankować na Orlenie

Wjeżdżasz na stację, tankujesz samochód, robisz zdjęcie dystrybutora i odjeżdżasz – tak może wyglądać kupowanie paliwa, gdy korzysta się z nowej aplikacji JustDrive. Wygląda zbyt pięknie, żeby było prawdziwe? Owszem jest jeden, ale za to spory haczyk.

Aplikacja JustDrive pozwala taniej tankować na Orlenie
foto: kadr z wideo

JustDrive nie jest obecnie aplikacją dla każdego – żeby z niej korzystać, trzeba prowadzić działalność gospodarczą lub być właścicielem spółki. Te ograniczenia wynikają wprost z polskiego prawa – klient indywidualny musi otrzymać na stacji papierowe potwierdzenie zakupu, podczas gdy biznes może korzystać z dokumentacji elektronicznej.

Gdy przepisy się zmienią – a podobno trwają już nad tym prace – z JustDrive będzie mógł korzystać praktycznie każdy. Aplikacja pozwala na wygodne – i tańsze – tankowanie na 1700 stacjach sieci Orlen oraz Bliska.

Tańsze tankowanie bez kolejek

Kierowcy korzystający z aplikacji JustDrive mogą liczyć na zniżki przy zakupie paliwa. Na stałe jest to 5 groszy na każdym litrze, jeśli jednak ktoś zaangażuje się w program partnerski, może liczyć na dodatkowe 50 groszy rabatu.

foto: materiały prasowe

Opłata za zatankowane paliwo uiszczana jest z wprost z aplikacji – wystarczy zeskanować kod QR znajdujący się na dystrybutorze i zatwierdzić transakcję. Konieczne jest oczywiście przypisanie do programu ważnej karty płatniczej.

Zbiorcza faktura dostarczana jest pod koniec miesiąca e-mailem.

To nie jest pierwsza w Polsce aplikacja, która obiecuje możliwość tańszego tankowania. Tankuj24 do sprawy podchodzi w zupełnie inny sposób – pozwala zakupić paliwo jeszcze przed przybyciem na stację.

Wasze samochody jeżdżą na:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile