Pogoda
01.08.2019 10:53

Aplikacja Netfliksa śledzi aktywność fizyczną części użytkowników

Netflix sprawdza, co dokładnie robi część użytkowników aplikacji mobilnej serwisu VoD. Chce dostępu do liczby kroków i rodzaju aktywności fizycznej oglądających.

Netflix na smartfonie
foto: Shutterstock

Dzięki smartfonom i smartwatchom możemy dowiedzieć się o naszej aktywności fizycznej więcej, niż było to kiedykolwiek możliwe. Wystarczy mieć telefon w kieszeni bądź opaskę na nadgarstku, żeby każdego dnia otrzymywać dokładne sprawozdanie dotyczące spalonych kalorii, przebytego dystansu oraz czasu trwania poszczególnych aktywności.

Takie dane mogą po odpowiedniej analizie mogą dostarczyć zupełnie niespodziewanych informacji. Pomogły na przykład w dokładnym namierzeniu baz wojskowych, których personel regularnie wykonuje ćwiczenia fizyczne.

Aplikacja fitnesowa zdradziła lokację tajnych wojskowych baz
Aplikacja fitnesowa zdradziła lokację tajnych wojskowych baz
Przeczytaj także Aplikacja fitnesowa zdradziła lokację tajnych wojskowych baz

Dane dotyczące aktywności były używane przede wszystkim przez aplikacje fitness, zdarzało się także kreatywne wykorzystanie ich w grach. W Pokemon GO na przykład można zaliczać kilometry do zadań bez potrzeby uruchamiania samej aplikacji.

Dostępu do tych danych żąda także od niektórych użytkowników aplikacja Netflix. Serwis zdradził, dlaczego potrzebuje tych informacji.

Netflix analizuje dane o aktywności fizycznych użytkowników. Chce ulepszyć wrażenia z oglądania na telefonie

Netflix zapewnił, że prośba o udostępnienie informacji o aktywności fizycznej został wysłana do małej liczby użytkowników. Serwis nie ma planów, żeby w przyszłości takim monitoringiem objąć wszystkich klientów korzystających z aplikacji.

praca biurowa
praca biurowa
Przeczytaj także Wtyczka do Chrome’a pozwala oglądać Netfliksa w pracy udając, że to wideokonferencja

Dane służą gigantowi do zrozumienia, kiedy i w jaki sposób oglądający zapoznają się z ofertą Netfliksa podczas ćwiczeń.

"

Ciągle testujemy sposoby na zwiększenie jakości świadczonych przez nas usług. To część testu mającego wykazać, jak możemy poprawić odtwarzanie wideo dla użytkowników znajdujących się w ruchu. Tylko niektóre konta uczestniczą w teście i nie mamy planów, żeby rozszerzyć go na wszystkich użytkowników. "

Netflix wprowadził nowy, tańszy abonament. Opłacający go osoby mogą oglądać filmy i seriale tylko na urządzeniach mobilnych.

Zobacz także: Netflix za 15 zł za miesiąc

Jak oglądacie Netfliksa?

Tagi: Mobile Netflix