Pogoda
13.04.2018 15:07

Aplikacja Niedzielne zakupy doprowadzi pod drzwi otwartych sklepów

Jeśli niedziele wolne od handlu są dla Ciebie zazwyczaj niespodzianką, nie martw się – jest na to aplikacja. Nie przypomni co prawda o zbliżającym się zamykaniu sklepów, ale pokaże, gdzie mimo zakazu zupełnie legalnie zrobimy zakupy.

Aplikacja Niedzielne zakupy
foto: materiały prasowe

Prawo ustanawiające zakaz handlu w część niedziele wprowadziło także spore zamieszanie – nie wszyscy planują swoje zakupy korzystając z kalendarza niedziel handlowych, w związku z czym może się okazać, że przez cały długi dzień będą pozbawione produktów niezbędnych im do życia lub przynajmniej popicia śniadania (o ile składniki na śniadanie zostały wcześniej zakupione).

Pomysł na aplikację, która będzie wspomagać co bardziej roztargnionych Polaków i uświadamiać im, że zbliża się dzień bez możliwości robienia zakupów został zrealizowany błyskawicznie w postaci programu SzopPrecz.

Wiele mówiło się o możliwości ominięcia zakazu przez część sklepów – i rzeczywiście, w niedziele bez handlu zakupy można całkowicie legalnie zrobić bez większego trudu. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie – i tu z pomocą przychodzi program Niedzielne zakupy. Historia tego programu jest ciekawa - początkowo nazwa miała brzmieć Pijemy - niedzielne sklepy, najwyraźniej jednak twórcy zorientowali się, że ich aplikacja ma znacznie większy potencjał.

Aplikacja Niedzielne zakupy pokazuje na mapie otwarte sklepy

Program, który dostępny jest jak na razie tylko w wersji na Androida, wyświetla na mapie dokładnie zaznaczone placówki, które w niedzielę są otwarte. Twórcy programu, studenci z Opola i Wrocławia, już dzień po premierze aplikacji chwalili się tysiącami użytkowników, którzy aktywnie uczestniczą w aktualizowaniu listy otwartych w niedziele punktów sprzedaży.

"

Dzięki aplikacji Niedzielne zakupy unikniesz stania w ogromnych sobotnich kolejkach, a podczas niedzielnego wypadu do nieznanego przez Ciebie miasta nie będzie potrzeby noszenia całego prowiantu ze sobą, bo wszystkie otwarte sklepy będą w zasięgu Twojej ręki! "

Lista sklepów powstaje na podstawie zgłoszeń użytkowników – informacje o miejscach, w których można zrobić w niedzielę zakupy należy wysyłać e-mailem. Niedzielne Zakupy utrzymują się wyświetlając reklamy, proponują także sklepom możliwość płatnego promowania się na udostępnianych użytkownikom mapach.

Aplikacja Niedzielne zakupy jest darmowa – można ja pobrać ze sklepu Google Play. Prace nad wydaniem wersji na iPhone’a już trwają.

Zakaz handlu w niedzielę to:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile