Pogoda
18.10.2017 12:13

Aplikacja do wyszukiwania na telefonie nagich zdjęć

Aplikacja Nude używa sztucznej inteligencji do odnalezienia wszystkich gołych fotek, jakie mamy na urządzeniu, zanim zrobi to ktoś niepowołany.

Aplikacja do wyszukiwania na telefonie nagich zdjęć
fot. materiały prasowe

Użytkownicy smartfonów są ludźmi i nic co ludzkie nie jest im obce. Skoro w telefon wbudowany jest aparat fotograficzny, to trzeba go używać – czy to robiąc selfie, czy też decydując się na odkrycie nieco więcej, niż tylko ogólnie pokazywanej powierzchowności.

Gołe zdjęcia okazują się być jednak nie lada kłopotem. Zazwyczaj powstają z myślą o zaprezentowaniu ich jednej, wybranej osobie i często osoby je wykonujące zapominają o nich, gdy ich rola zostanie spełniona. Telefon jednak nie zapomina.

Nagie fotki wyświetlane są jak gdyby nigdy nic w albumie i transferowane do serwisów w chmurze, skąd mogą zostać wykradzione, jak pokazał The Fappening. Jeśli właściciel lub właścicielka smartfona zapomni się i pokaże fotkę wykonaną telefon drugiej osobie, a ta zacznie przeglądać także inne zdjęcia, może przez przypadek zobaczyć zdecydowanie więcej, niż chciał pozwolić właściciel smartfona.

Rozwiązaniem tych problemów ma być aplikacja Nude: The Sexiest App Ever. Tworzy ona zabezpieczony hasłem (lub na przykład odciskiem palca) schowek na intymne zdjęcia. Trafiają do niego fotki robione za pomocą programu, autorzy postanowili jednak także zatrudnić do przeglądania zapisanych w pamięci telefonu gołych fotek sztuczną inteligencję.

Te, które zostaną odnalezione, zostaną automatycznie przeniesione do prywatnego schowka, tak by nie mogły ich oglądać oczy niepowołane. Jednocześnie usuwane są z ogólnej galerii oraz ze schowka w chmurze, jeśli zostały tam automatycznie przekopiowane.

Nieco inne podejście do ochrony prywatności pokazał Pornhub - serwis porno zademonstrował aplikację, która w strategicznych miejscach zdjęcia umieszcza żartobliwą, cenzurującą grafikę lub animację.

Program Nude jest na razie dostępny tylko w wersji na iPhone’a – prace nad aplikacją na Androida trwają. Analiza zdjęć przeprowadzana jest lokalnie na telefonie, o ile jest na nim zainstalowany najnowszy iOS 11.

Nude można pobrać za darmo, za korzystanie z jego usług trzeba jednak zapłacić 1 dolara miesięcznie (lub 10 dolarów przy zakupie dostępu na cały rok).

Robicie sobie nagie zdjęcia?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Aplikacja dnia