Aplikacja do zwiedzania Warszawy z 1918 roku

Michał Tomaszkiewicz
03.07.2018 12:16
Aplikacja do zwiedzania Warszawy z 1918 roku Fot. materiały prasowe

Historyczne spacery po dawnej stolicy pod rękę z Piłsudskim, Paderewskim czy Tuwimem obiecują twórcy aplikacji „Wasza Warszawa 1918/2018”. Program pozwala także uczestniczyć w grach terenowych.

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości można świętować na wiele sposobów, tym także podczas korzystania ze zdobyczy techniki.

Zachęca do tego prezydent Andrzej Duda, udostępniając za darmo specjalny krój pisma, nazywający się „Brygada 1918” – darmowy font powstał w 1928 roku dla uczczenia 10 lat niepodległości, teraz zaś – po przypadkowym odnalezieniu – dostępny jest w wersji cyfrowej, do stosowania na przykład w edytorze tekstu.

Inne podejście do świętowania i wspominania pokazała Grupa Me & My Friends oraz Dom Spotkań z Historią – wspólnymi siłami stworzyli aplikację mobilną „Wasza Warszawa 1918/2018”, która proponuje spacer po warszawie sprzed 100 lat.

Nie będzie to zwykłe zwiedzanie historycznych lokacji – twórcy programu postarali się, żeby oferował on znacznie więcej.

Nowoczesne zwiedzanie historycznej Warszawy

„Wasza Warszawa 1918/2018” wyznaczy trasy zwiedzania, przedstawi najważniejsze miejsca i postaci na archiwalnych nagraniach, a także zaproponuje udział w grach miejskich i quizach.

Podczas zwiedzania historycznej Warszawy użytkownikowi towarzyszyć będą Józef Piłsudski, Ignacy Jan Paderewski, Julian Tuwim, Janusz Korczak, Maria Dąbrowska, Janusz Kusociński i Piotr Drzewiecki – pierwszy prezydent Warszawy w II Rzeczypospolitej.

 Obraz dawnej Warszawy odżywa także dzięki wspomnieniom mieszkańców ulicy Marszałkowskiej, Starej Ochoty czy Powiśla, a kalendarium pozwala prześledzić bieg wydarzeń, w których rodziła się ,,Stolica wolności”. Za pomocą aplikacji można również skorzystać z mapy historycznej i zobaczyć, jak wyglądała Warszawa w 1918 roku. Użytkownicy mogą także sprawdzić swoją wiedzę na temat odzyskania niepodległości w jednym z quizów.

Aplikacja „Wasza Warszawa 1918/2018” dostępna jest za darmo w sklepie Google Play oraz App Store.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.