Pogoda
13.08.2018 12:22

Aplikacja randkowa Facebooka pozwoli wybrać jedną z 5 płci

Kobieta i mężczyzna to za mało, jeśli chodzi o określenie płci użytkownika platformy randek szykowanych przez Facebooka – w wersji, która trafiła właśnie do testów, można ustawić sobie jedną z pięciu różnych opcji. A jeśli to nie wystarczy – opisać się własnymi słowami.

randki online na Facebooku
foto: materiały prasowe

Facebook wie o nas więcej, niż może się wydawać. Serwis przyznał miedzy innymi, że jest w stanie wykryć zakochiwanie się w sobie użytkowników, zanim oni sami zorientują się, że mają się ku sobie.

Taka wiedza czyni z portalu społecznościowego idealną swatkę – Facebook tworzy więc konkurencję do Tindera, szykując własną platformę do randkowania. Aplikacja trafiła już na testy wewnętrzne, skąd wyciekły pierwsze zdjęcia pokazujące interfejs użytkownika i ekrany rejestracji.

Jak się okazało, Facebook uznał, że na świecie istnieje więcej niż tylko dwie ludzkie płcie.

5 płci w randach Facebooka

Tradycyjny podział na kobiety i mężczyzn został rozbudowany dodatkowo o kobiety transpłciowe, mężczyzn transpłciowych oraz opcję „non binary”, określającą osobę nie identyfikującą się do końca z żadną z tradycyjnych płci.

Użytkownicy rejestrujący się w aplikacji wskazują osoby, którymi są zainteresowane, wybierając je spośród takich samych opcji.

Jeśli 5 płci okaże się niewystarczające do samookreślenia się przez użytkownika, może on skorzystać z opcji opisania się własnymi słowami.

Aplikacja randkowa Facebooka testowana jest wewnętrznie przez pracowników internetowego giganta – nie umawiają się oni jednak na prawdziwe spotkania, tylko symulują, wyszukując ewentualne błędy.

Wszystko wskazuje na to, że 5 płci do wyboru znajdzie się także w finalnej wersji randek Facebooka.

Ile jest płci?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet