Pogoda
20.09.2017 11:19

Aplikacja zmieniająca telefon z Androidem w iPhone'a X

Fani Apple na swoje iPhone’y X, warte 5000 zł, muszą jeszcze kilka miesięcy poczekać. Właściciele smartfonów z Androidem mogą mieć je już teraz – i to całkowicie za darmo.

Aplikacja zmieniająca telefon z Androidem w iPhone'a X
foto: materiały prasowe

Apple starało się, żeby opracowany z powodu 10-lecia obecności iPhone’a na rynku model sprawiał wrażenie wyjątkowego – i to nie tylko pod względem ceny, ustalonej w Polsce na 4979 zł za podstawowy model.

Główny znakiem rozpoznawczym iPhone’a X jest jego ekran, stanowiący niemal cały front telefonu. To widowiskowe rozwiązanie, znane między innymi z modeli Xiaomi Mi Mix (na zdjęciu powyżej) czy Samsunga Galaxy S8.

Uwagi internetowych cyników nie umknęło duże wcięcie w górnej częściej wyświetlacza – Apple umieściło na nim aparat fotograficzny oraz zestaw czujników niezbędnych do działania systemu rozpoznawania twarzy Face ID, w tym miniaturowy odpowiednik Kinecta Microsoftu.

Belka na czujniki stała się powodem przepychanek między fanami i przeciwnikami Apple – ci ostatni wyśmiewają się z niej, sugerując że zasłania informacje znajdujące się pod nią na ekranie, pierwsi zaś ripostują, że nie jest to zauważalne, a poza tym prześmiewcy nie widzieli tego rozwiązania na własne oczy.

I w tym momencie z pomocą przychodzą entuzjaści, którzy przygotowali aplikację XOutOf10, pozwalającą przekształcić posiadany smartfon z Androidem w iPhone’a X. Program wyświetla na ekranie rzeczoną belkę z czujnikami i pozwala zobaczyć, czy naprawdę jest ona aż tak niewygodna.

foto: materiały prasowe

Na podstawie tego żartu programistów nie sposób oczywiście wyrobić sobie opinii o rozwiązaniu Apple –złośliwi twórcy specjalnie postarali się, żeby symulowane wcięcie zasłaniało zawartość ekranu, podczas gdy w iPhonie X do takich sytuacji nie dochodzi.

Aplikację XOutOf10 można pobrać za darmo ze sklepu Google Play – wymagany jest smartfon z Androidem w wersji 4.0.3 lub wyższej.

Na pierwszy rzut oka antykradzieżowe kominiarki dla właścicieli iPhone'ów X także wydają się żartem, jednak są jak najbardziej prawdziwe - Chińczycy próbują zarobić na strachu o odblokowanie telefonu systemem Face ID podczas snu właściciela.

Wypróbujecie aplikację XOutOf10?

Bogata kategoria asortymentowa akcesoriów fotograficznych

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Aplikacja dnia